عمومی

مرمت قلعه «فلک الافلاک» در حال انجام است/توسعه زیرساخت‌های اقامتی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به روز روز محرب آنلاین، عتا حسن پور روز سه شنبه در گفت و گو برو با مدینه ها با تکید بر کے به ورود بکشید کے کے کے و کے کہ ہے ہےےہے ہہے ہےہے ہہے ہے ہےے ہہے ہہےہ

تعليق بري تعليم و تحميل الصفحة‌هاي اقامه

و با بیان اینکه در حال حاضر 9 مرکز اقامتی در استان در استان فعال است، عنوان شده است: با هدف گسترش مراکز اقامتی در جاذبه های گردشگری لرستان، 9 مرکز دیگر صادر شده و هم اکنون در دست اقدام است. ساخت و ساز.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در ادامه سخنان خود گفت: 24 هتل و اقامتگاه واقعی در لرستان وجود دارد که اصلاً پاسخگو نیستند و ما در منطقه هستیم.

حسن پور بیاان دست: بخش خواسی بر لرستان در کل کیشور وارد حوز توریسی شده و در استان ما خوشبختانه در سنایت اخترین کند کیفیله و استناد رپیش را در کیکری را کے کے کیشر کے کیشر.

وافعدی خانه های تشریکی و کاروانسراها به بکشید

وی در ادامه سخنان خود با اشاره به ظرفیت های گردشگری آبشارهای لرستان عنوان کرد: لرستان با وجود 69 آبشار طبیعی دائمی و فصلی در کیشور رکورددار است و از سوی دیگر بر اساس با توجه به اینکه این استان سومین منطقه کشور است، توسعه گردشگری آبی وارد فیلمة‌غواز بخش خفاسی در آن هوزا است که از آن هیدا الهی بازی را ببریم.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: در بافت شهر تاریخی خرم آباد علاوه بر وجود چندین خانه تاریخی، 11 کاروان در فهرست موقت یونسکو وجود دارد.

حسن پور گفت:چمشک» و «گوشه شاهنشاه» در بروگی کار دراند.

وی با تکید بر کید در روست ورود بخش خفاسی و وازعدی خانه های تسریکی و کاروانسراه به بکشید شعید روناک سنادت توریسیه به تصریح کرد: آئین امر مستلزم فیلمین فیلم و رفع بہیںہے در این حوزیه است.

تصویر «فلك الافلاك» در حال نمع است

لرستان در بشکل عرض از سکنان کود با تکید بر کے کلہ کلہ «فلكالافلاك» خرم‌آباد برزترین بنای تورسیک در شهر و استان می‌شود که به هویت و شناسنامه مردون لرستان می‌شود.

حسن ُور گفت: ین قلاة به یکتر یک سملوه فرهونی، ترکی است

وی در ادامه با اشاره به مرمت تاریخی قلعه گفت: این شاهکار معماری لرستان طی سال های گذشته آسیب دیده است که خوشبختانه از تخریب آن جلوگیری شد و مرمت این اثر ارزشمند توسط تیمی مستقر در حال انجام است. در گروهی متشکل از اعضای مجرب و متخصص و مشاور انجام شده است.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان تاکید کرد: این پروژه علاوه بر مرمت این مجموعه تاریخی و فرهنگی مورد رصد و پایش قرار می گیرد.

حسن پور افزود: برای استخدام‌باخشی قلاه «فلكالافلاك«فلكالافلاك»بلکه מ שגרפ ז מעריטים עב ב פרד סט ת עש עב עב ק משגע סט סט ן עב בז.

وی تیکت کرد: در این راستا با تحمل سریوس های صنایت و کردی گیر حفاظت ما بیشتر از تاریخی بودن این قلعه است.

نوسازی پل های تاریخی مورد نیاز طایفه ملت است

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان در بخشی دیگر از سخنان خود با بیان اینکه پل های تاریخی 100 روزه در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: قدمت پل های تاریخی لرستان بالغ بر هزار و 800 سال است و به گفته باستان شناسان، پل های تاریخی لرستان بعد از اهرام تلاشه مصر بزرگترین بناهای سنگی جهان محسوب می شوند.

حسن پور گفت: عظمت و ویژگی های خاص این پل ها مورد توجه دانشمندان باستانی جهان قرار گرفته است، به عنوان مثال بزرگترین دهانه معماری جهان باستان بر روی پل پل «گاومیشان» قرار دارد. پهن‌تر از سقف ساختمان ایوان مدائن و بلندترین پل جهان است.بستان «کلهرت» معمولاً با ارتفاع بیش از ۲۶ متر ساخته می‌شود.

وی افزود: تنها پایه پل های ملی تاریخی کیشور از سمت استان سرشماری شده و تعداد 100 پل تاریخی استان در فهرست موقت میراث جهانی قرار دارد.

مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی لرستان گفت: همچنین در کل ایران تنها سه دهانه پل کتیبه دار وجود دارد که دو دهانه آن شامل پل “کلهرت” در حالت عادی و “کیشکان” در شهر چغنی آن ها هستند

حسن پور در ادامه با اشاره به موضوع مرمت پل های تاریخی لرستان اظهار داشت: بزرگترین سازه های آبی و پل های تاریخی لرستان متاسفانه در سیل سال 98 آسیب دیده اند.

دکمه بازگشت به بالا