اقتصادی

مبدل حرارتی نمک‌زدایی تاسیسات نفتی منصوری به بهره‌داری رسید

مجله لوکس/خوزستان مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب از بهره‌برداری مبدل حرارتی با ظرفیت ۷۵ هزار بشکه در واحد بهره‌برداری و نمک‌زدایی میدان منصوری خبر داد.

علیرضا دانشی در آیین بهره‌برداری از مبدل حرارتی نمک‌زدایی تاسیسات نفتی منصوری که امروز ۱۸ تیر برگزار شد، اظهار کرد: میدان منصوری یکی از میادین مهم در مناطق نفت‌خیز جنوب است که دارای ظرفیت تولید حدود ۲۵۸ هزار بشکه است.

به گزارش مجله لوکس، وی افزود: به دلیل شرایطی که مخزن داشت، نیاز به نمک‌زدایی بود و در سنوات گذشته واحد نمک‌زدایی نصب شده بود اما طی یک سال مبدل خارجی نصب شده در این واحد پس از حدود یک‌سال از مدار خارج شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: در سال ۱۴۰۰ با اقدامی جهادی، یک شرکت دانش‌بنیان ساخت و نصب این مبدل را با همکاری شرکت بهره‌برداری نفت و گاز کارون انجام داد که امروز به بهره‌برداری رسید.

بهره‌برداری از ۵۲ طرح مهم در مناطق نفت‌خیز جنوب تا پایان امسال

دانشی عنوان کرد: با این اقدام روزانه ۷۵ هزار بشکه نفت نمکی این منطقه با کیفیتی بالا تحت تاثیر قرار می‌گیرند. ارتقاء کیفیت نفت خام تولیدی، نگهداشت و بهبود شرایط تولید از جمله اهداف طراحی و ساخت این مبدل با اعتماد به توان داخلی است.

وی ادامه داد: ساخت این مبدل در داخل کشور و توسط یک شرکت دانش‌بنیان، با اعتبار ۲۸۰ میلیارد ریال و در مدت ۱۴ ماه انجام و نصب شد.

مدیرعامل شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب با بیان این‌که تا پایان امسال ۵۲ طرح مهم در مناطق نفت‌خیز جنوب به بهره‌برداری خواهد رسید، گفت: طی سال ۱۴۰۱، میزان هزینه‌کرد و فعالیت‌ها و تلاش‌های انجام‌شده در گستره مناطق نفت‌خیز جنوب معادل چهار سال گذشته پیش از آن بود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا