استان ها

لزوم گسترش همکاری بین جهاددانشگاهی و شهرداری های استان سمنان

لزوم گسترش همکاری بین جهاددانشگاهی و شهرداری های استان سمنان

مجله لوکس/سمنان مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان از آمادگی این اداره کل برای گسترش همکاری ها با جهاددانشگاهی استان تاکید کرد.

همت هادیان ۷ خردادماه در دیدار با رئیس جهاددانشگاهی استان از جهاددانشگاهی به عنوان نهادی با سوابق درخشان نام برد و اظهار کرد: تاکیدات مداوم مقام معظم رهبری در خصوص این نهاد انقلابی، خود گویای عملکرد موفق جهاددانشگاهی است.
وی بر لزوم استفاده حداکثری شهرداری ها از ظرفیت های بالای جهاددانشگاهی استان تاکید کرد و افزود: در همین ارتباط آمادگی داریم که نشستی با حضور مدیران جهاددانشگاهی و شهرداران و مدیران شهری استان برگزار کنیم تا مدیران شهری استان ، شناخت بهتری از ظرفیت های این نهاد انقلابی پیدا کنند.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان بااشاره به در پیش بودن گردهمایی شهرداری های استان از رئیس جهاددانشگاهی استان دعوت کرد با حضور در این همایش، به تشریح توانمندی ها و معرفی و تبیین ظرفیت های جهاددانشگاهی استان بپردازد.
وی با اشاره به تجربه بالای جهاددانشگاهی در حوزه های آموزشی از آمادگی این دستگاه ستادی برای انعقاد تفاهمنامه در خصوص آموزش های ضمن خدمت خبر داد و گفت: حجم فعالیت های آموزشی در حوزه شهرداری ها بسیار بالا است و معاونت آموزشی جهاددانشگاهی می تواند در این حوزه کمک کار ما باشد.
وی با اشاره به توجه جدی دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان به حوزه های پژوهشی و دانشگاهی تصریح کرد: تاکنون افزون بر ۲۰۰ پایان نامه دانشجویی با موضوع شهرداری ها تدوین شده است.
هادیان با اشاره به تجارب بالای جهاددانشگاهی در حوزه افکارسنجی گفت: افکارسنجی و ارزیابی های مداوم از جمله نیازها و ملزومات در حوزه های شهری است و لذا به شهرداری های استان توصیه می شود که از ظرفیت مرکز افکارسنجی ایسپا استفاده بیشتری شود.
وی با تقدیر از فعالیت های رسانه ای در جهاددانشگاهی استان خاطرنشان کرد: خبرگزاری دانشجویان ایران (مجله لوکس) یک رسانه منصف و مورد اعتماد مردم است.
مدیرکل دفتر امور شهری و شوراهای استانداری سمنان با اشاره به شکل گیری شورای رسانه و ورزش در استان بر همراهی بیشتر ظرفیت های رسانه ای جهاددانشگاهی با حوزه های مرتبط با دفتر امور شهری و شوراهای استانداری تاکید کرد.
علی منصفی راد رئیس جهاددانشگاهی استان نیز در این دیدار از آمادگی جهاددانشگاهی استان برای همکاری با دفتر امور شهری و شوراهای استانداری و شهرداری های سراسر استان خبر داد و گفت: جهاددانشگاهی استان آمادگی دارد در بخش های آموزشی ، پژوهشی ، فناورانه و فرهنگی و رسانه ای با شهرداری های استان همکاری کند.
وی با اشاره به برخورداری جهاددانشگاهی استان از یک آزمایشگاه مجهز ادامه داد: برخورداری جهاد دانشگاهی از یک آزمایشگاه مجهز در زمینه مواد معدنی و مصالح ساختمانی از دیگر ظرفیت های جهاددانشگاهی در استان است که می تواند به گسترش همکاری ها در دو دستگاه کمک کند.
رئیس جهاددانشگاهی استان با بیان اینکه این آزمایشگاه خدمات تخصصی ارائه می دهد اظهار کرد: آزمایشگاه مواد معدنی و مصالح ساختمانی جهاددانشگاهی استان که از آزمایشگاه های مجهز در استان و آزمایشگاه همکار اداره کل استاندارد و آزمایشگاه معتمد گمرک استان است.
وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی در دیگر استان ها همکاری های گسترده ای با شهرداری ها دارند افزود: زمینه های همکاری گسترده ای بین شهرداری ها و جهاددانشگاهی استان وجود دارد که در صورت ایجاد ارتباط بیشتر و تعمیق بخشی به این ارتبط هر دو طرف می توانند از ظرفیت های همدیگر بهره بیشتری ببرند.
انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا