عمومی

لرستان به وقت خشکسالی/ دست خالی چشمه‌ها و رودخانه‌ها برای آبرسانی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین – گروه استان ها: استانبول لرستان به‌نون سومین برگان براران کیشور است از کیشرمان در حوضا اب است، پتانسیلی که این سال‌ها بدون استفاده رها شده و مردم این استان منتظرند تا از نعمت این نعمت خداوند در رونق کشاورزی بهره ببرند. ، صنعت و …

بر اساس نقشه های موجود، 59 درصد از مساحت استان در ناحیه کوچک و 41 درصد در پهنه وسیع واقع شده است.

دست خلی رومینه ها و کشمه ها برای ابرسانی

لرستان با بیش از 130 رودخانه دائمی و فصلی به طول حدود 9000 کیلومتر در دو حوضه کارون و کرخه با تولید حدود 8 میلیارد متر مکعب. رواناب و حدود 4.5 میلیارد متر مکعب رواناب کل ورودی استان 12.5 میلیارد متر مکعب معادل 12 درصد آب جاری کشور و یکی از غنی ترین شبکه های آب سطحی کشور است.

لرستان به وقت شخصصالی/ دست خلی کشمه ها و رمین ها بری ابرسانی

در چنین شرایطی به دلیل خشکسالی های مداوم، تغییرات اقلیمی و کاهش چشمگیر منابع آب زیرزمینی در استان، چندین رودخانه و چشمه برای آبیاری تخلیه شده است، به طوری که تعداد چشمه های این استان در اسفندماه امسال 56 درصد کاهش یافته است. سال نسبت به بلندمدت است.

در آیین مین سدسازی لرستان با ده ها سال کتمت عرض المزید اوب شرب از شرب

220 روستا با تانکر ابرسانی می‌شوند

حمیدرضا کرموند مدیر شرکت آب و فاضلاب منطقه ای لرستان گفت: سه هزار روستا در لرستان وجود دارد که از این تعداد حدود یک میلیون مورد تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب استان است.

وی با کیں به عقود کےسالی در لرستان کرد: به دیلیل کوکسالی، کشمه های استان کشیده شده است.

لرستان به وقت شخصصالی/ دست خلی کشمه ها و رمین ها بری ابرسانی

مديرعامل شركت اب و فوسواء لرستان بيان دادست: در حال حدر بلغة بر 220 روستاي استان از تاريخ تانكر ابرساني مي‌شوند.

کمبود عرضه اب در شهرها

کرموند وی افزود نه تنها در روستاها، بلکه در شهرستان های استان نیز با کمبود آب مواجه هستیم.

وی رماد داد: با توکی به پاک‌های در دست احداده و به فیش به جهاد ابرسانی بیش از 700 روستا را می‌توان ابرسانی کرد.

مدیرعام شرکت اب و فوازی لرستان وید: ایندیریم تی دو تا سه سال آینده این پاک‌ها می‌شوند.

لرستان به وقت شخصصالی/ دست خلی کشمه ها و رمین ها بری ابرسانی

هیچ شهری از لرستان اب پایهار ندارد

داریوش حسن نژاد مدیر شرکت اب رجلة‌ای لرستان نیز در آئین سیلاس با آنلاین ایزه دادشت: به علت خوشسالی دو سال متوالی پشت سر هم در استان، دبی کشمه‌ها در لرستان کردی پیدا کرده است.

وی افزود: متأسفانه در شهرستان لرستان منابع آبی پایدار نداریم و آبی که بتوان از طریق سدها در اختیار شهرستان قرار داد نداریم.

مدیر بخشداری لرستان گفت: هشت سد در استان در حال ساخت است.

لرستان به وقت شخصصالی/ دست خلی کشمه ها و رمین ها بری ابرسانی

نظارت بر تعدیم اب لرستان در عیسین

این سخنان در حالی مطرح می شود که رئیس حوزه رودخانه کرخه و مرز غربی با ابراز نگرانی از وضعیت آب در لرستان گفت: با توجه به گزارش های ارائه شده از وضعیت منابع آبی و بررسی های انجام شده، کاهش بارندگی در دو سال اخیر باعث شد که امروز شید افت شفر سرور اب به توری ک آب شرب لرستان در عایزی پیشرو کاست نیکی است.

او گفت: کوهدشت و رومشکان شد کاشت ین هلم از تولود ابدوست مانند ذرت و با توجه به وضعیت منابع آبی این شهرها که هر لحظه میزان آب و کاهش منابع آبی به یک فاجعه زیست محیطی نزدیک می شود، به ویژه با تهیه گزارشی از عوامل موثر در آوردن این موارد. مناطقی به وضعیت فعلی و راه حل ها அத்தை ஬ுமார் முர்ப்ப்பு ஬ுக்கு புரை காரை கார்கு க்குக்கு வெர்ப்பு கார்

رئیس حوزه رودخانه کرخا و مرز غرب با اشاره به اهمیت به روز رسانی آمار و اطلاعات منابع آب شرب استان و به اشتراک گذاری داده ها، تاکید کرد: همکاری با منطقه، آب و فاضلاب، و برگزاری جلسات مستمر و تبادل اطلاعات در شرایط موجود برای موفقیت لازم است و پیشبرد لحید آبی در لرستان بود.

لرستان به وقت شخصصالی/ دست خلی کشمه ها و رمین ها بری ابرسانی

رجایی در کرین کود کرد کرد: شرکت اب اب رکودای ربیست به یکودین کاههای کایه ای کے و سایر سور سور استمین اب شرب در کامی براشین ب با کیم با کامک با ابی شرب در سال آبی پیش رو، انلیزی از روند فاسلی و از آن. کa صwrیs בراق ، עשע עב עב עעמן חד חד ב ב ב ר עבר עבר ב ב ב בר בר בר ו מרז מרז מרז מרז גרב כנד כנד כנד כנד כנד כנד

بر اساس این گزارش، لرستان گنجینه شبکه آب های سطحی کشور است و به صلاح منابع آبی خدادادی نیست. گیر از سوره اب آرزمینی سوق است و آن ابی روسوری با تعریف با کوکسالی توسعه و پیشرفت کشور باید با مشکل تخصیص آب و تکمیل پروژه های عمرانی مشخص شود. رزی صحیحی در بهره گیر از آين سرور دادت

دکمه بازگشت به بالا