بین الملل

قوت‌گرفتن احتمال حمله نظامی به نیجر

رئیس‌جمهور ساحل عاج از احتمال مداخله نظامی در نیجر خبر داد.

به گزارش مجله لوکس، به نقل از خبرگزاری فرانسه، «آلاسان واتارا» رئیس‌جمهور ساحل عاجل گفت «اکوواس» به مداخله نظامی در نیجر در «سریع‌ترین زمان ممکن» چراغ سبز نشان داده است.

جامعه اقتصادی کشورهای غرب آفریقا موسوم به آکوواس، شامگاه پنجشنبه در نیجریه نشست اضطراری تشکیل دادند و کودتای اخیر در نیجر را بررسی کردند.

«بولا احمد تینوبو» رئیس‌جمهور نیجریه و رئیس آکوواس اعلام کرد تمامی گزینه‌ها از جمله گزینه نظامی در رابطه با نیجر بر روی میز است اما این باید آخرین گزینه باشد.

در ژوئیه سال جاری میلادی، گارد ریاست جمهوری نیجر «محمد بازوم» رئیس‌جمهورِ متحد فرانسه این کشور را برکنار و بازداشت کرد. 

رئیس‌جمهور ساحل عاج همچنین گفت کشورهای عضو اکوواس «مصمم هستند تا رئیس‌جمهور بازوم را به قدرت بازگردانند».

او خبر داد این کشور ۸۵۰ تا ۱۱۰۰ نیروی نظامی را همراه با سربازانی از نیجریه، بنین و دیگر کشورها برای عملیات نظامی در نیجر مهیا خواهد کرد.

کشورهای مالی و بورکینافاسو به عنوان متحدان نیجر هشدار داده‌اند هرگونه مداخله نظامی در این کشور اعلام جنگ علیه این ۲ کشور نیز به شمار می‌رود.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا