بین الملل

قدردانی حماس از مقاومت در لبنان، یمن و عراق

معاون رئیس جنبش حماس در غزه از مقاومت در لبنان، یمن و عراق به دلیل همبستگی با مقاومت فلسطین و پاسخ به جنایات رژیم صهیونیستی در حق مردم غزه قدردانی کرد.

به گزارش مجله لوکس، خلیل الحیه، معاون رئیس جنبش حماس در غزه در مصاحبه با شبکه خبری الجزیره گفت: مقاومت ما با متجاوزان مقابله کرده و خسارت‌های زیادی را به آنها وارد می‌کند. مقاومت پایدار است و قادر است خسارت‌های بیشتری را به دشمن وارد کند. باید ابتدا تجاوز رژیم صهیونیستی به غزه متوقف شود و بعد از آن درباره تبادل اسرا صحبت کنیم. پرونده تبادل اسرا تا زمان توقف تجاوز بسته است. به محض اینکه حملات علیه ملت ما متوقف شود، آماده معامله تبادل اسرا خواهیم بود.

وی گفت: ورود روزانه ۱۰۰ کامیون کمک به غزه به هیچ وجه کافی نیست. دشمن در هیچ جایی روی آرامش را نخواهد دید؛ نه در غزه، نه خان یونس، نه شمال و نه هیچ منطقه‌ای در نوار غزه. مقاومت امکاناتی در اختیار دارد که می‌تواند برای روزها، هفته‌ها و ماه‌ها پایداری داشته باشد. ملت ما در سرزمین خود پایدار خواهند بود و از مقاومت حمایت خواهند کرد. ما تا زمان آزادی سرزمین و مقدسات خود از ملت‌مان دفاع می‌کنیم. آنچه امروز برای ما مهم است توقف تجاوز و این جنگ جنون آمیز است. ما خواهان آتش بس فراگیر و عقب نشینی تمام نیروهای اشغالگر از غزه هستیم.

وی تاکید کرد: ما خواهان وحدت ملتمان در غزه و کرانه باختری هستیم. روز بعدی در غزه پیروزی خواهد بود و کسی که به ما بعد حماس فکر می‌کند، در توهم به سر می‌برد. طوفان الاقصی در پاسخ به تجاوزات رژیم صهیونیستی علیه مقدسات ما و نادیده گرفتن حقوق آنها اتفاق افتاد. غزه، کرانه باختری و تمام فلسطین یکی هستند و کسی که بر آن حکمرانی خواهد کرد، ملت ما خواهد بود. آینده غزه به آینده قدس و تمام فلسطین وابسته است.

خلیل الحیه گفت: کشورهای عربی و اسلامی می‌توانند رژیم اشغالگر را مجبور به ورود کمک‌ها به غزه کنند. رژیم اشغالگر غزه را با سلاح بمب و موشک و سلاح گرسنگی هدف قرار می‌دهد. خانواده‌هایی در غزه هستند که یک لیوان آب هم ندارند.

وی تاکید کرد: من از برادرانمان؛ از انصارالله یمن که معادله را تغییر دادند و در این راه پایداری کردند و همچنین مقاومت عراق به دلیل حمایت از مقاومت فلسطین و مقاومت لبنان که دشمن را در جبهه شمال مشغول کرده است، قدردانی می‌کنم.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا