قالیباف: اساس تصمیم من در انتخاب و به‌کارگیری افراد شایسته‌سالاری است

در برنامه‌ تلویزیونی بدون تعارف؛

قالیباف: اساس تصمیم من در انتخاب و به‌کارگیری افراد شایسته‌سالاری است

نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: فکر می‌کنم در شش ماه اول ممکن است مورد نقد برخی از دوستان باشیم، چرا که اساس تصمیم بنده در انتخاب افراد و به‌کارگیری آنان شایسته گزینی و شایسته‌سالاری است و بر این اساس ممکن است برخی افراد و گروه‌ها به بنده گله داشته باشد.

به گزارش گروه سیاست خبرگزاری علم و فناوری آنا، محمدباقر قالیباف، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال که چه شد وارد عرصه انتخابات شدید، اظهار کرد: این حادثه تلخی که برای شهید رئیسی اتفاق افتاد، باعث شد که بنده احساس وظیفه کنم و وارد این عرصه شوم.

وی توضیح داد: بنده آشنایی حوزه اجرایی دارم و با توجه به برنامه هفتم توسعه که میثاق مشترک مجلس یازدهم و دولت سیزدهم بود، معتقدم که این کار نیازمند تجربه قوی است و احساس کردم که با تجربه و آشنایی که هم در قانون گذاری و هم اجرا دارم، به این عرصه بیایم و ان شاءالله کار را تمام کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که اگر بخواهید انتقادی به گذشته خود داشته باشید، آنچه بود، گفت: اگر خاطرتان باشم زمانی که بنده به مجلس یازدهم آمدم، تقریباً حدود ۲۰ ماه از دولت قبل مانده بود و یک نکته‌ای که آنجا اشاره کردم این بود که گفتم اگر من بیایم دولت را وادار به کار می‌کنم.

قالیباف ادامه داد: یکم زمان که گذشت احساس کردم این نکته که دولت را وادار به کار می‌کنم در عمل که رفتم دیدم نه، اینگونه اتفاق نمی‌افتد و واقعاً دیدیم که نه، این کار نمی‌شود. به تعبیری دیدید زمانی که ماشین‌ها اشکالی دارند، می‌گویند باتری به باتری کنید؛ اما زمانی که در جایی اساس و جوهره کار اشکالات دارد و یک مدیریت قوی و جدی نیست، کار پیش نمی‌رود، لذا این نقد را به خودم وارد می‌کنم که گفته بودم دولت را وادار به کار می‌کنم.

نامزد انتخابات ریاست جمهوری در واکنش به این سوال که اگر پیروز انتخابات شوید فکر می‌کنید در شش ماه نخست کار خود چه گروه یا گروه‌هایی به کار شما انتقاد خواهند کرد، گفت: اگر صریح بخواهم بگویم، فکر می‌کنم در شش ماه اول ممکن است مورد نقد برخی از دوستان باشیم، چرا که اساس تصمیم بنده در کار ما و در موقع انتخاب افراد و به کارگیری آنان شایسته گزینی و شایسته سالاری است و بر این اساس ممکن است برخی افراد و گروه‌ها به بنده گله داشته باشد.

 

دکمه بازگشت به بالا