بین الملل

فضا برای آمریکا ناامن شد

به گزارش مجله لوکس، بر اساس اخبار منتشر شده در رسانه‌هایی چون سی‌ان‌ان ظاهرا روسیه توانایی استقرار سلاح‌های هسته‌ای ضد ماهواره در فضا و نابودی ماهواره‌های آمریکا را به دست آورده است.

هر چند این اخبار در حد گمانه‌زنی است اما توانایی روسیه برای از کار انداختن ماهواره‌های جاسوسی و نظامی آمریکا می‌تواند ضربه‌ای مهلک به این کشور وارد کند.

وزارت دفاع پیش از این نیز درباره آزمایش‌ تسلیحات ضدماهواره روسیه گزارش داده بود.

روسیه در صورت از کار انداختن ماهواره‌های جاسوسی و شناسایی آمریکا دست برتر را در حملات موشکی به خاک این کشور پیدا می‌کند.

دانشمندان چینی نیز چند ماه پیش پس از برگزاری مانور در محیط مجازی شبیه‌سازی شده به این نتیجه رسیدند که انفجار هسته‌ای در مدارهای نزدیک به زمین می‌توان ابر رادیواکتیو بزرگی ایجاد کند که ماهواره‌ها را از کار خواهد انداخت. درباره آزمایش دانشمندان چینی در گزارش «سلاح ویرانگر چین برای از کار انداختن استارلینک» بیشتر بخوانید.

۵۸۵۸

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا