عمومی

فروش صوری مسکن – مجله لوکس

فروش صوری مسكان گویا پیدیده كلاهبدری در بازار ملک ایران است و بریک از فیکان بازار مسکن می‌گویند که بریک از آن معاملات بوده و تبانی بنگاه‌دار و فیسلام می‌شود تا در بازار سکه راداء می‌شود.

به روگر مجله لوکس، کھیں شرق نوشته است: « در این روزها در صورت خرید ملک در آگهی های فروشنده، با وضعیت رهن خانه فروشنده مواجه می شوید، اما بنگاه های معاملات ملکی بازار می گویند بسیاری از معاملات صوری و با هدف فسخ قرارداد است. با گرفتن مقدار زیادی پول، معامله انجام خواهد شد!

«فقط با 500 میلیون تومان در تهران خانه شود» … «ب 300 میلیون تومان را خانه‌دار می‌کنیم» … «خرید خانه از شما، رهن و وام آن با ما!» این جملاتی است که در بحث از عجله‌های مسکان بنگاه‌داران تهرانی به کشم می‌خورد; بنگاه‌دارانی که دایره شیدت بامینی نکدینگی عرض المزید را ساحبخانه میکندنی با کمی تلاش متوجه می شوید که بیشتر این آگهی ها مربوط به منطقه 22 تهران و اطراف دریاچه چیتگر است و بیشتر این آگهی ها مربوط به املاک در منطقه اندیشه کرج یا پردیس است اما می توانید در سایر مناطق تهران نیز چنین تبلیغاتی را پیدا کنید در این آگهی ها آمده است که بخشی از پول توسط مشتریان با استفاده از نقدینگی، بخشی با وام بانکی و بخشی دیگر توسط بانک های ملکی تامین می شود. اما این پایان ماجرا نیست و به گفته فعالان بازار، بسیاری از این معاملات همچنان پابرجاست.

قربانیان فقر ماسکان

بر اساس گزارش آژانس املاک کیشور، متوسط ​​قیمت هر مترمربع املاک تهران در سال جاری به 39 میلیون و 414 هزار تومان رسید که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32.4 درصد و نسبت به مدت مشابه سال قبل 8.4 درصد افزایش را نشان می دهد. تا فروردین امسال افزایش مستمر قیمت مسکن و کاهش مداوم قدرت خرید، باعث شد تا رفتار بسیاری از خریداران بازار مسکن در ایران در سال‌های اخیر تغییر کند. از روناک خرید خانه های فریدی و کوکتراج تا خانه های وامدار به شروت اجزاء

در آئین میان زیاد بالای حق فسخ روک در ایران سبوب شده معالت صوری مسکان در بازار مسکن ایران روایتی که در ادامه می خوانید روایت یکی از قربانیان این پرونده ها این است که اسناد معامله و شکایت در گزینه روزنامه «شرق» قرار گرفته است:

«خانه‌ای پیدا کردم سمت مجیدیه و خریدم من با جزئیات قرارداد آشنا نبودم، اما شرایط خوبی برایم بود، زیرا قرار بود بخشی از حساب بانکی را نقد، بخشی را نزد بانک و بخشی دیگر را به صورت نقدی پرداخت کنم. از طریق وام مسکن نیز تضمین شد، اما بانک به فروشنده شغل داد.»

این فرد که خود را به خاکپور معرفی می کند، توضیح می دهد که خرید خانه به گونه ای بوده که احتمال فریب خریدار وجود داشته و از آنجایی که بسیاری از مشتریان بازار املاک ایران با این موضوع آشنایی ندارند. از جنبه های حقوقی تنظیم قراردادها و عدم استفاده از وکیل در معاملات خود، شرایط مناسبی برای کلاهبرداران اینکندان می‌کند. خاکپور به «شرق» توضیح می دهد: بر هم بزند، 25 درصد ارزش گیدی شده در مبایعه نامه را کامداده. 270 میلیون تومان معادل 25 درصد ارزش ملک است.»

و ادامه داد: پول را به او ندادم، اما بانک آماده بود، اما بانک سند قانونی به نام خریدار به خانه نداد، او حاضر نشد کلید را به من تحویل دهد و قول داد خانه را تا پایان وام رهن کند.» «چه کسی رهن خانه را پرداخت کرده است؟»

خاکپور تاکید کرد: تازه متوجه شدم کتاب بدون جزئیات حقوقی نوشته شده و به شکل غیرعادی تنظیم شده است. در مبايعه‌نامه هت آين شرط قيد نهديه بود كه بنگاهدار موفود را خانه بشابرم يا حيث إذاء‌اي نهديه بود كه در سلسله در رحن الملك ب بهرام كرد و به من كليد بديد تا زوجام قمام عن را بريا رحن بسّرم».

به نظر می رسد این پرونده پدیده جدیدی از کلاهبرداری در بازار کشور ایران باشد و بسیاری از فعالان بازار می گویند برخی از این معاملات جعلی بوده و با همکاری بانک و فروشنده انجام می شود تا زیان وارد شود. معامله بین آنها تقسیم می شود.

அக்குக்க்கு முக்கு அல்கு தேர் திપा

طبق قانون تعیین میزان خسارت بر عهده خریدار و فروشنده است و طبق توافق بین آنها شکل می گیرد و معمولاً این مقدار در بازار مسکن ایران سنگین است و به اندازه کافی ایجاد می کند. انگیزه تقلب

ب این حال حسام عقبایی، نیبـریس لیگان املاگان مسولین، به «شرق» می گوید: وقتی شخصی خانه ای می خرد، اگر مشاور املاک قرارداد را تنظیم کند و به نتیجه برساند، از هر رئیسی حق کمیسیون می خواهد، اما وقتی معامله باطل می شود، فقط از یک سر کومیسین می‌کند، پس فسخ تراهد به هراز املاک املاک است و لوگیک نیست که بری فسک تها کند. علاوه بر این، زمانی که پایان وام مسکن نیز در وسط باشد، مشاور املاک نیز می تواند دو پورسانت اضافی پیدا کند و این باعث ایجاد درآمد اضافی دیگری برای بانک می شود، بنابراین انجام ندادن معامله توجیهی ندارد.

و ادامه داد: در این بین گزینه های وام مسکن در بازار مسکن بسیار کم و تقاضا زیاد است و با این حساب دور از ذهن است که خانه رهن شود اما وجود دارد. بدون تقاضا و رهن نخواهد بود. عند خانه رحن نرود امري غير لوقيق و غير فيزي است.

معامله در بانک قانونی نیست

نعمام احمدی، حقوب‌دان، در عرض المزید به این تبانی‌ها را برای کلاهبدری کلان از مردم دور از مندن نیم‌داند و راه‌حل مشکل را به سادگی می‌دانند. احمدی به «شرک» می‌دهد می‌دهد: براسه مسکان در بنگا‌های امالک کی کل اما رایج بازار مسکن ایران است و بنگا‌های معالی ملکی بدون هیچ شاشن، اتک و زیرپله‌شان را بنگاه‌می‌کند. ता आजा समालाई निस चुन है केसी मी‌तुनाई इक जुबेश है।।।।।।।।।।।।। мушки гаи онгами ми​​шод чех не بنгаха бор конланный ми​кенду.

به کوگو و تقاب مده 22 قانون بتبت، هر ملکی که در دفتر بتبت براست به بتبت می کند می کند را ملیک. ماده 46 این قانون همچنین تاکید می‌کند که هر نوع عقد مال غیر منقول که در دفاتر ثبت شده باید صوری باشد اعم از اینکه اجاره، ودیعه، صلح، بیع یا … باشد. شاهد نیستیم، اما دولت دولت را مجبور نمی کند که بانک ها را مجبور به برخورد با املاک کند و اگر قوه قضاییه قصد مبارزه با کلاهبرداری در معاملات ملکی را داشته باشد، تنها قانونی را برای جلوگیری از تقلب در معاملات ملکی اجرا می کند. بازار.”

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا