اقتصادی

فروش حضوری بلیت‌های اربعین ممنوع شد

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه به‌ هیچ عنوان در مسیرهای داخلی و عملیات اربعین فروش چارتری نداریم، گفت: بلیت‌های اربعین به‌ صورت حضوری یا تلفنی به فروش نمی‌رسد و فقط از طریق سایت‌های رسمی شرکت‌های هواپیمایی یا سایت‌های فروش آنلاین امکان‌پذیر است.

به گزارش مجله لوکس، جعفر یازرلو در جمع خبرنگاران اعلام کرد: با توجه به بخشنامه سازمان هواپیمایی کشوری به شرکت‌های هواپیمایی به‌هیچ عنوان بلیت‌های اربعین به‌صورت حضوری یا تلفنی به فروش نمی‌رسد و زوار اربعین فقط از طریق سایت‌های رسمی شرکت‌های هواپیمایی یا سایت‌های فروش آنلاینی که توانسته باشند الزامات ذیل بخشنامه ۲۳۵۰۵ تاریخ 21 مرداد ۱۴۰۲ سازمان هواپیمایی کشوری را برآورده کنند، می‌توانند بلیت بخرند.

وی خاطرنشان کرد: فهرست شرکت‌های هواپیمایی و دفاتر بلیت پروازهای اربعین (دفاتر فروش آنلاین) پس از بررسی زیرساخت‌های دفاتر در تطابق با استانداردهای مورد نظر این سازمان و اخذ وثایق و ضمانت‌نامه‌های لازم جهت تضمین حسن انجام کار اعلام خواهد شد.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری تاکید کرد: به هیچ عنوان فروش چارتری نداریم، چه در مسیرهای داخلی و چه عملیات اربعین؛ و کلیه قراردادهای چارتری بین شرکت‌های هواپیمایی و چارترکنندگان در بازه زمانی اربعین به حالت تعلیق درآمده و فروش و صدور بلیط اربعین توسط چارترکنندگان ممنوع است. 

به گزارش مجله لوکس، بازه زمانی اربعین از اول صفر برابر با ۲۷ مردادماه تا ۲۵ صفر برابر با ۲۰ شهریور ماه خواهد بود.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا