اقتصادی

فرار منطقه یورو از رکود

رکود کارخانه‌های منطقه یورو برای سومین ماه در ژانویه کاهش یافت.

به گزارش مجله لوکس، بر اساس نظرسنجی، اکثر زیرشاخص‌ها در محدوده انقباض باقی مانده‌اند و رکود فعالیت کارخانه‌های منطقه یورو برای سومین ماه در ژانویه کاهش یافت. شاخص نهایی مدیران خرید یورو در ژانویه از ۴۴.۴ دسامبر به ۴۶.۶ صعود کرد که با برآورد اولیه مطابقت داشت اما همچنان زیر مرز ۵۰ است که رشد فعالیت را از انقباض جدا می‌کند.

سیروس د لا روبیا، اقتصاددان ارشد در بانک تجاری هامبورگ گفت: شاخص مدیران خرید سه ماه متوالی افزایش داشته است. تقریباً همه زیرشاخص‌ها در جهت مثبت حرکت کردند، در حالی که شاخص‌هایی که قیمت‌گذاری را پوشش می‌دادند، نشان دادند که فشارهای تورمی ممکن است در ماه گذشته ضعیف شده باشد. این احتمالاً مورد استقبال سیاستگذاران بانک مرکزی اروپا قرار خواهد گرفت که هفته گذشته نرخ بهره را در بالاترین حد خود قرار دادند و تعهد خود را برای مبارزه با تورم تأیید کردند.

بر اساس گزارش رویترز، با توجه به اینکه اوضاع در مسیر درستی پیش می‌رود، خوش‌بینی نسبت به سال پیش رو به بالاترین حد خود از آوریل رسیده است. شاخص تولید آتی از ۵۵.۸ به ۵۷.۱ افزایش یافت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا