اقتصادی

طلا در قعر ماندنی شد

قیمت جهانی طلا امروز، پنجشنبه ثابت ماند، اگرچه قیمت‌ها به دلیل افزایش بازدهی دلار و خزانه داری نزدیک به پایین‌ترین سطح شش ماهه خود در جلسه قبل بود و همچنین بازارها در انتظار اطلاعات اقتصادی ایالات‌متحده برای سرنخ‌هایی در مورد مسیر نرخ بهره فدرال رزرو بودند.

به گزارش مجله لوکس، بهای جهانی هر اونس طلا پس از افت ۰.۹ درصدی به ۱۸۷۴ دلار و ۱۰ سنت رسید و قیمت طلای آمریکا نیز با کاهش ۰.۰۵ درصدی به ۱۸۷۵ دلار و ۱۰ سنت رسید.

داده‌های روز چهارشنبه نشان داد که سفارش‌ها برای کالاهای بادوام ایالات‌متحده در ماه آگوست افزایش یافته است و به نظر می‌رسد که هزینه‌های تجاری برای تجهیزات دوباره شتاب گرفته است.

دلار در برابر همتایان اصلی خود به بالاترین سطح ۱۰ ماهه خود رسید در حالی که بازدهی خزانه‌داری به بالاترین حد خود در ۱۶ سال اخیر صعود کرد زیرا سرمایه گذاران شرط می‌بندند که اقتصاد ایالات‌متحده از رقبای خود در محیطی با نرخ‌های بهره بالا بهتر عمل کند.

نیل کشکاری، رئیس فدرال رزرو مینیاپولیس گفت: هنوز مشخص نیست که آیا بانک مرکزی ایالات متحده به افزایش نرخ بهره پایان داده است یا خیر. نرخ‌های بالاتر هزینه فرصت نگهداری شمش را افزایش می‌دهد که به دلار قیمت‌گذاری می‌شود و هیچ سودی به همراه ندارد.

در حال حاضر بازار به نرخ رشد تولید ناخالص داخلی ایالات متحده برای سه ماهه دوم و مطالبات هفتگی بیکاری که در اواخر روز ارائه می شود، معطوف شده است و شاخص قیمت مخارج مصرف شخصی اگوست، شاخص تورم ترجیحی فدرال رزرو که در روز جمعه ارائه می شود.

به گزارش رویترز، هر اونس نقره با ۰.۳ درصد کاهش به ۲۲.۴۶ دلار رسید. پلاتین با ۰.۱ درصد افزایش به ۸۸۸ دلار و هشت سنت و پالادیوم ۰.۱ درصد افزایش یافت و به ۱۲۲۲ دلار و ۳۰ سنت رسید.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا