ضربه گرمایش جهانی بر تولید ناخالص داخلی استرالیا

خزانه‌دار استرالیا اعلام کرد که گرمایش جهانی بر عملکرد و تولید ناخالص داخلی استرالیا ضربه خواهد زد.

به گزارش مجله لوکس، جیم چالمرز، خزانه‌دار استرالیا اظهار کرد که بازده محصولات استرالیا تا سال ۲۰۶۳ می‌تواند ۴ درصد کمتر از سطح فعلی باشد و تولید اقتصادی این کشور را ۱.۸ میلیارد دلار استرالیا (۱.۲ میلیارد دلار) در سال کاهش دهد، مگر اینکه اقدامی برای کاهش تأثیر تغییرات آب وهوایی انجام شود. گرم شدن کره زمین منجر به هوای گرمتر و شدیدتر در استرالیا، یکی از بزرگترین صادرکنندگان محصولات کشاورزی در جهان شده است.

پس از بارندگی های سیل آسا در سال ۲۰۲۲، دمای بی‌سابقه و شرایط خشک در سال جاری، برداشت گندم پیش‌بینی شده در استرالیا را به شدت کاهش داده است.

چالمرز در یک کنفرانس کشاورزی گفت: آخرین تحلیل وزارت خزانه‌داری نشان می‌دهد که بلایا و گرم‌شدن آب وهوا اثرات بزرگ و اقتصادی گسترده‌ای دارند.

بر اساس گزارش رویترز، چالمرز گفت که آتش‌سوزی‌های جنگلی در سال ۲۰۱۹ و سیل‌های سال ۲۰۲۲ هر کدام حدود ۱.۵ میلیارد دلار استرالیا به اقتصاد استرالیا خسارت وارد کرده و دولت استرالیا در برنامه‌های کربن‌زدایی، مقاومت در برابر خشکسالی و بازیابی بلایای طبیعی سرمایه‌گذاری کرده است.

او افزود: هزینه ۳۳۵ میلیون دلاری برای بازیابی بلایای طبیعی در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ به حدود ۲.۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ تا ۲۰۲۳ تبدیل شده است.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا