استان ها

صدورهشدار دریایی سطح زرد در بوشهر

مجله لوکس/بوشهر شهروندان و قایقرانان از ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تأثیر اجتناب کنند.

پیام مساعدی کارشناس هواشناسی بوشهر در تشریح نقشه‌های هواشناسی گفت: از اواخر وقت امروز تا ظهر چهارشنبه، وضعیت جوی و دریایی استان به نسبت آرام است.

به گفته وی از انتهای روز چهارشنبه با نفوذ سامانه ناپایدار جو به استان و تداوم فعالیت آن طی روزهای پنجشنبه تا شنبه هفته آینده، ضمن افزایش سرعت وزش باد و پوشش ابر، وقوع بارش پراکنده باران در سطح استان و روی دریا مورد انتظار می باشد.

این کارشناس هواشناسی بوشهر درباره پیش‌بینی وضعیت جوی استان گفت: آسمان صاف تا قسمتی ابری همراه با غبار محلی و در ساعاتی از وقت امروز تا اوایل شب در نواحی جنوبی استان افزایش ابر همراه با بارش پراکنده باران و فردا در برخی نقاط مه صبحگاهی است .
به گفته مساعدی جهت وزش باد غالباً شمال غربی تا شمالی با سرعت 8 تا 32 گاهی تا 38 کیلومتر در ساعت و امروز تا اوایل شب در مناطق جنوبی گاهی 16 تا 42 کیلومتر در ساعت است.
وی ارتفاع موج دریا را 30 تا 90 گاهی 120 سانتیمترپیش‌بینی کرد و گفت: زمان جزر اول دریا ساعت 04:10 ، مد اول ساعت 10:15، جزر دوم ساعت 15:55 و مد دوم ساعت 21:55 خواهد بود.

مساعدی با بیان اینکه وزش باد متوسط تا نسبتاً شدید جنوبی از اواخر وقت چهارشنبه شروع و تا اواخر وقت جمعه پایان خواهد یافت، گفت: وزش باد متوسط تا نسبتاً شدید گاهی بیش از 40 کیلومتر در ساعت و افزایش ارتفاع موج دریا 90 تا 150 گاهی تا 180 سانتی‌متر از مخاطره پیش‌بینی شده است.

این کارشناس هواشناسی بوشهر با اشاره به صدورهشدار دریایی سطح زرد به مجله لوکس گفت: افزایش ارتفاع موج در خلیج فارس، اختلال موقت در ترددها و فعالیت دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی از مخاطرات پیش‌رو است.

 مساعدی به شهروندان و قایقرانان توصیه کرد که با اجتناب از ترددهای دریایی به‌ویژه تردد شناورهای سبک و قایق‌های صیادی و تفریحی در مناطق تحت تأثیر، تمهیدات لازم جهت پیشگیری از هر گونه خسارت احتمالی را اتخاذ کنند.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا