سلامت و دانش

شیوع تب دنگی در بنگلادش

شمار مبتلایان به تب دنگی در بنگلادش به سرعت در حال افزایش است.

به گزارش مجله لوکس به نقل از «ان اچ کی»، از زمان شیوع این بیماری در ماه گذشته میلادی (ژوئیه) تاکنون بیش از ۳۵۰ نفر در این کشور بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده‌اند.

این کشور واقع در جنوب آسیا هر ساله شاهد شیوع این بیماری است اما افزایش شمار مبتلایان به تب دنگی در سال جاری (۲۰۲۳) از حوالی ماه مه آغاز شد که نسبت به زمان معمول آن در سال های قبل زودتر است.

مقامات بنگلادش در ماه ژوئیه ابتلای بیش از ۴۳ هزار و ۸۰۰ نفر به این بیماری و فوت ۲۰۴ تن بر اثر عوارض ناشی از آن را گزارش کردند و این ارقام به ترتیب ۲۸ و ۲۳ برابر بیشتر از آمار مبتلایان و فوتی‌ها در زمان مشابه در سال گذشته است.

شیوع بیماری تب دنگی در ماه اوت (ماه جاری میلادی) حتی سریع‌تر بود. تنها در ۱۳ روز نخست ماه اوت تعداد رو به افزایش ۳۳ هزار و ۵۰۰ مبتلا و ۱۴۷ فوتی ناشی از این بیماری ثبت شد.

مقامات بنگلادش هشدار داده‌اند که احتمال دارد تعداد مبتلایان در ماه جاری میلادی به رکورد بی‌سابقه بالایی برسد.

این بیماری که از طریق نیش پشه منتقل می‌شود باعث بروز تب بالا، سردردهای شدید و همچنین بروز درد در عضلات و مفاصل می‌شود.

مقامات این کشور به مردم توصیه می‌کنند که با پوشیدن لباس‌های آستین بلند و شلوارهای بلند خود را از خطر گزیدگی با نیش این پشه حفظ کنند.

انتهای پیام

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا