استان ها

شکایت عجیب رئیس اسبق کار دست فدراسیون تیراندازی داد/ مسدود شدن حساب‌ها در آستانه دو مسابقه مهم

خودزنی در رشته‌ای که می‌تواند مدال آور باشد

شکایت عجیب رئیس اسبق کار دست فدراسیون تیراندازی داد  مسدود شدن حساب‌ها در آستانه دو مسابقه مهم

فدراسیون تیراندازی در آستانه دو مسابقه کسب سهمیه با مشکل بزرگ مسدود شدن حساب هایش روبرو شده است.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری علم و فناوری آنا، این روزها فدراسیون تیراندازی دچار چالش هایی است که شاید کمتر کسی از آن آگاه باشد اما همین چالش دست و پای این فدراسیون را برای رسیدگی به امورش بسته است.

ماجرا مربوط به مهدی هاشمی رئیس اسبق فدراسیون تیراندازی است. او بعد از پایان کارش با این فدراسیون مدعی شد که مطالباتی دارد. او در ابتدا مدعی این شد که برای این فدراسیون هزینه شخصی کرده است.

زمانی که مبینی سرپرست فدراسیون تیراندازی می شود او این ادعای خود را مطرح می کند و خواستار پرداخت این هزینه ها می شود اما ظاهرا مبینی با توجه به اینکه سرپرست بوده و اجازه پرداخت این پول را نداشته زیر بار پرداخت آن نمی رود. البته او در همان زمان زیر فشار مدیریت وقت وزارت ورزش بوه تا این پول پرداخت شود اما با این حال از دادن این مطالبات طفره می رود. 

این ماجرا تا روی کار آمدن مرتضی قربانی در فدراسیون تیراندازی ادامه دار می شود و با توجه به اینکه وزارت ورزش در نامه هایی به این فدراسیون خواستار پرداخت این پول شده بود در یکی از جلسات هیئت رئیسه مهدی هاشمی حاضر می شود و کپی فاکتورهای هزینه شده را به اعضای هیئت رئیسه ارائه می کند و در نهایت هم در نشست فوق تصمیم گرفته می شود تا 31 هزار یورو به رئیس سابق فدراسیون پرداخت شود. 

این پول در قالب یک چک در اسفند 1401 به مهدی هاشمی داده می شود. جالب است که زمان پرداخت این چک درست در شرایطی بوده که تیم ملی تیراندازی باید به مسابقات هند اعزام می شد. بعد از پرداخت این مطالبات به نظر می رسید پرونده پرداختی به هاشمی تمام شده است زیرا زمان دریافت چک می نویسد که دیگر طلبی از فدراسیون ندارد اما در اردیبهشت سال جاری وی از فدراسیون تیراندازی برای گرفتن سایر مطالباتش که شامل حقوق و سنواتش بوده شکایت می کند. 

نکته عجیب اینجاست که نامه شکایت زمانی به دست فدراسیون تیراندازی می رسد که مهلت اعتراض تمام شده بود و طبق حکم اداره کار حساب فدراسیون تیراندازی مسدود می شود تا پول های مورد اعتراض هاشمی از حساب فدراسیون برداشت شود. هاشمی در حالی از فدراسیون بابت حقوق و سنواتش شکایت کرد که پیش از این در مصاحبه هایی عنوان کرده بود حقوقی از فدراسیون نمی خواهد. جالب است که او برای دریافت مطالباتش توانسته از اداره کار مبلغ بیش از 3 میلیارد تومان بابت حقوق و سنواتش حکم بگیرد. با این وجود با رایزنی های مرتضی قربانی برداشت این پول متوقف می شود چرا که تیم در اردوی برای بازی های آسیایی بود و دست فدراسیون بسته می شد. 

شکایت عجیب رئیس اسبق کار دست فدراسیون تیراندازی داد/ مسدود شدن حساب‌ها در آستانه دو مسابقه مهم

درست در فاصله کوتاه تا اعزام تیم ملی تیراندازی به بازی های آسیایی بار دیگر حساب فدراسیون بسته می شود که این بار اداره مالیات بابت پرداخت نشدن مالیات این فدراسیون از سال 91 تا 95 اقدام به این کار می کند. موضوع مهم این است که دوره این بدهی مالیاتی هم مربوط به زمان ریاست مهدی هاشمی می شود. اداره مالیات درست در آستانه بازی های آسیایی طالب دو میلیارد و 200 میلیون تومان می شود. فدراسیون این بار مجبور می شود این بدهی مالیاتی را بدهد تا حساب باز شود. 

این چالش تا همین روزها هم ادامه پیدا کرده است و درست در شرایطی که تیم ملی برای کسب سهمیه باید راهی اندونزی می شد باز هم بحث پرداخت مطالبت رئیس اسبق این فدراسیون کار دست مسئولان فعلی آن داد. 

مهدی هاشمی که قبل از بازی های آسیایی موفق نشده بود پول خود را بگیرد به تازگی بار دیگر حساب فدراسیون را مسدود کرد تا قربانی و همکارانش در فدراسیون تیراندازی برای اعزام تیم ملی به اندونزی دچار مشکل بزرگی شوند. 

طبق پیگیری خبرنگار آنا قربانی با کمک حسن یزدخواستی مسئول کمیته اقتصادی فدراسیون تیراندازی با تامین 4 میلیارد تومان هزینه سفر به اندونزی را تامین کردند تا تیم اعزام شود اما مشکل اینجاست که تیم ملی اهداف پروازی هم که باید برای مسابقات کسب سهمیه راهی کویت شود دچار مشکل مالی است و حتی اردوهای این تیم هم با مکافات های زیادی برگزار شده و اکنون کار به جایی رسیده که تهیه فشنگ برای آنها به معضلی تبدیل شده است. هزینه سفر این تیم به کویت هم 2 میلیارد تومان می شود. 

مسئله و سوال این است که چرا مهدی هاشمی که خودش زمانی رئیس این فدراسیون بوده و از مشکلات مالی آن آگاه است در این شرایط با این روش به دنبال حق و حقوق خود است و آیا راه بهتری برای دریافت مطالباتش نبوده است؟ مسدود شدن حساب های این فدراسیون در آستانه مسابقاتی که منجر به کسب سهمیه المپیک می شود جز آسیب زدن به ورزشکاران این رشته چه سودی می تواند داشته باشد؟ 

دکمه بازگشت به بالا