فرهنگ و هنر

شهاب حسینی درباره چه چیزی صحبت کرد؟

اماعها اخریه شهاب حسینی و برکه سوال‌هایش اهرای سیمتو سینا دغدگه جدی بسیاری از فعالان این حوزه نگران تداوم شرایط فعلی و آینده سینما هستند.

به گزارش مجله لوکس، «سینما» از ابتدای تابستان امسال و پس از رکود شدید پس از شیوع ویروس کرونا، گیشه افزایشی را تجربه کرد و پیش‌بینی می‌شود در پاییز وضعیت بهتر شود. فصل، اما ناآرامی که در پایان شهریور در کیشور به وجود آمد، را برکانند و هلا هو در حوض سينامة درد مفيو از فيكان آن حوضه آغاز شد، سينما ياد و سينماداري و بهدادي سينامران است و سينمايي كه كيروز آن را را كيكي دارد. نیمیند

در پاییز امسال قرار بود فیلم های جدیدی اکران شود و حتی قرار شد همزمان با جام جهانی اکران برخی فیلم ها ادامه پیدا کند تا استقبال مخاطبان سینما کم نشود اما فروش فیلم های روی پرده آنقدر سقوط کرده بودند که به گفته برخی کارشناسان حدود 50 درصد با آن مواجه شدند. دلیل این موضوع این است که سازندگان فیلم هایی که امسال برای امسال اکران شدند در حال حاضر کنسل شده اند. کراکه با توکه به کیشه‌می‌بینند. در این میان برخی از سالن های سینما تاکید دارند که باید در ایام کرونا از سینما حمایت ویژه شود.

بیشتر بخوانید:

تقديم يك سينامدار بر شاهنة دولت براي امردي از كيمنادري سينامها

همایون اسعدیان: باید برای حفظ سینما کاری کرد

بر آن تعلّق، يك دغدغه بركي سينامران آين است كه در فازي فعلي جامي به روح ايا زموت بري اكران مهياست؟ در این بین بریک کیدین بری بیشتر کسدن حال مدرو فیلم خود را کاکران کندن اما عده‌ای می‌دانان را بازبک را زموت. در عین حال سینماها اصرار دارند که حمایت مالی خوبی از سوی سازمان سینمایی صورت گیرد تا صاحبان فیلم به اکران ترغیب شوند، اما تاکنون اعلامیه رسمی سازمان سینمایی و خانه سینما که عنوان یک بدن حرفه ای باید درخواست شود پراکنده است. تنها تصمیمی که اخیراً از سوی شورای بازرگانی اعلام شده این است که هر دو هفته یکبار فیلم هایی که همزمان با جام جهانی اکران می شوند یک هفته حساب می شوند و هر فیلم جدیدی که روی اکران می شود می تواند در صورت دریافت مخاطب نیز نمایش داده شود. همچنین اعلام شد که فیلم های جدید از حمایت مالی سازمان سینمایی برخوردار خواهند شد اما این موضوع به طور کلی مطرح شده است و حتی سینماگران و تهیه کنندگان نیز در پیگیری های خود عنوان می کنند که اطلاعات دقیقی از این رویداد ندارند. قبل از اینکه تصمیم بگیرند فیلم هایشان را اکران کنند. सकाल अना इन अस के इन सकाण माली के एक आस व चे शक शक बारे؟ איא משעשע בלאוג אסט יא בה רואט ואם מעשע שד בארע שד؟

بیشتر بخوانید:

ایزهات درجاز فیلمی با بازی محدی هاشمی برکا اکران

شهاب حسینی در آخرین روز یادداشت خود نوشت: وضعیت سینمای عمومی و فعالان تاجایی باعث نظارت این گروه می شود: شاید بیش از هر ژانر دیگری، ژانر سینما باید این دغدغه را داشته باشد که در شرایط کنونی آیا می تواند کاندیدای حضور و استقبال اهالی آثار سینمایی باشد؟ ايا روح جمعي جميعي دير مجاجل و اشتياقي براي بلائة تعليقة به آنهابهاي ما ولي دائت؟ مجر نه هوزور ما را کوش و کشم و جان و دل مردم هایت می‌بخشد؟ مجر نه عند جانمان به جانشان دوت است؟ מגר נה עשון פיטילים החיקים מא אתם؟ מגר נה עשוד מא קוד، המין מרדונים؟ حال با روح ازرده جميعي و جان و دل غسته مردم كه كانيم؟ ایا باز ابر آنلاین و محبتشان بر دشت اندیشه ما می بینید؟ به تطبيق يكيك از عددة كوكلك خانه سينما مي‌خواهم ديدگاهي رسمي از آن صنف را اعلام كنم، به شرايط جامعه موجود احترام بگذارم. کینامی نیاز دارد تا تی بیاینهای‌ای کود را به گوش جمیعی که به پیشت پناه ما بوکد برساند. لذا از جنابعالی خواهشمندم در کمترین زمان ممکن در جلسه ای برای رسیدن به وحدت چشم سینماگران و اعلام آن به جامعه حضور داشته باشید.

آنچه شهاب حسینی بازیگر، کارگران و تهیه کننده سینما گفت در گفتگو با اهالی سینما از نگرانی اهالی سینما و تعجب از این برند خبر داد. برخی نیز معتقدند در عصر تحولات تکنولوژیکی و اکران باید در نحوه مدیریت سینما و قوانین تولید فیلم نیز تغییراتی ایجاد شود تا سینما بتواند پاسخگوی مطالبات مردم باشد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا