سلامت و دانش

شناسایی سویه جدید کرونا در ترکیه

آفتاب‌‌نیوز :

«فخرالدین کوجا» – وزیر بهداشت ترکیه – در این باره در پلتفرم رسانه اجتماعی X (توییتر) گفت: ۹ مورد ابتلا به سویه اریس کرونا در این کشور مشاهده شده که نباید موجب نگرانی شود.

به گزارش شینهوا، وی افزود: همه مبتلایان به این سویه کرونا ارتباطات بین المللی دارند و در یک استان هستند.

در حالی که سازمان جهانی بهداشت (WHO) تایید کرده است که خطر سلامت عمومی ناشی از EG.۵ در سطح جهانی «اندک» ارزیابی می‌شود، اما آن را به عنوان «گونه‌های تحت نظارت» طبقه بندی کرده است، به این معنی که برخی تغییرات ژنتیکی دارد و شیوع آن نیز در حال افزایش است.

سازمان جهانی بهداشت در تاریخ جمعه ۵ مه ۲۰۲۳ به طور رسمی پایان وضعیت اضطراری کووید ۱۹ در جهان را اعلام کرد. این سازمان در ژانویه ۲۰۲۰، شیوع ویروس کرونا را یک وضعیت اضطراری بهداشت عمومی و نگرانی بین‌المللی اعلام کرده بود.

همچنین بنابر آمار جهانی «ورلداُمتر»، مجموع مبتلایان به کرونا (کووید۱۹) در کشور‌های مختلف به بیش از ۶۹۵ میلیون و ۲۸۶ هزار و ۶۷۴ نفر رسیده و تاکنون مرگ شش میلیون و ۹۱۵ هزار و ۵۳۲ بیمار نیز تأیید شده است.

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا