اجتماعی

سالمندی دهه شصتی‌ها و مشکلات آنها

رئیس جامعه اسلامی سلامت ایران گفت: جمعیت در دهه 60 زندگی مانند جمعیت در مدرسه، دانشگاه، مسکن، کار و… אסאישגאהי ו.. עשון דשת.

بر اساس این گزارش، دکتر احمد دلبری، متخصص حوزه سلامت و رئیس انجمن بهورزان ایران گفت: جمعیت دهه 60 همان مشکلاتی را دارند که این جمعیت از نظر مدرسه، دانشگاه، مسکن، کار و … دارند. … 5 تا ۶ براِری در براد مسكان، بیشمان، درمان، تخت عسایشگاهی و.. അര്ട്ട്ട്ട്. در حال حاضر خانه های سالمندان از نظر کیفیت با استانداردها فاصله زیادی دارند و به ازای هر 640 سالمند تنها یک تخت آسایشگاه وجود دارد در حالی که در کشورهای پیشرفته به ازای هر 18 نفر تنها یک تخت سالمندان وجود دارد.

دلبری کرد: با توک بہ کے کے کے کردی کرد: متاسفانه خانواده ها و سالمندان امکان پرداخت هزینه نگهداری از سالمندانی که در بازه 10 تا 12 میلیون تومان در ماه هستند را ندارند و به همین دلیل 30 درصد تخت های سالمندان در کیشور را افراد سالمند تشکیل می دهند.

وی ادامه داد: اکنون روز خوبی برای سلامتی در کشور است و در آینده مشکل سالمندی به یک موضوع بهداشتی، اقتصادی، بیمه ای و حتی امنیتی برای کشور تبدیل خواهد شد، لذا لازم است مسئولان توجه و توجه داشته باشند. برای این موضوع برنامه ریزی کنید.”

رئیس انجمن اسلامی سلامت ایران گفت: مسئولان نظام سلامت مراقب زلزله نباشند که ممکن است نیاید و باید برای جمعیت و سلامت کشور برنامه ریزی کرد.

بیشتر بخوانید:

55 درصد افراد سالم از “تداوم” اطلاعی ندارند.

پیشبینی دعای جمعیت سالمندان ایران به 19 میلیون تا 1420

غربالگری ترکیں نیسی یدیندی سالمدان/ جمیت سالمدان کیشور تا 1430 به 26 میلین نفر می‌رسد

وی ادامه داد: در کشورهای در حال توسعه، جمعیت سالمند مستحق فرصت و موقعیت هستند، اما در کشور دلیلی برای عقب نشینی که برای برنامه این فرصت وجود دارد وجود ندارد، در آینده دچار بحران خواهیم شد. “

دلبری که در برنامه های رادیویی صحبت می کرد، گفت: مهمترین راه حل برای جمعیت سالمندان این است که با موضوع سالمندی به عنوان یک موضوع دولتی برخورد شود و بین سه قوه مقننه، مجریه و قضائیه تقسیم شود. “

وی افزود: شورای سلامت باید ارتقا یابد و نیروی متخصص در حوزه پرستاری افزایش یابد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا