اقتصادی

رکود از اقتصاد آمریکا دور شد

جی پی مورگان اعلام کرد که دیگر شاهد رکود در ایالات‌متحده در سال جاری نخواهیم بود.

به گزارش مجله لوکس و به نقل از اکونومیک، مایکل فرولی، اقتصاددان ارشد جی پی مورگان چیس اظهار کرد: ایالات‌متحده احتمالا از رکود در سال جاری اجتناب خواهد کرد زیرا پیش‌بینی داده‌ها برای سه ماهه آینده نشان می‌دهد که اقتصاد با سرعتی مناسب در حال گسترش است.

فرولی گفت: با توجه به این رشد، ما شک داریم که اقتصاد به سرعت حرکت مناسب خود را در اوایل سه ماهه آینده همانطور که قبلا پیش‌بینی کرده بودیم از دست بدهد و به سمت یک انقباض خفیف سقوط کند.

وی هشدار داد در صورتی که فدرال رزرو تصمیم بگیرد نرخ‌های بهره را فراتر از جدول زمانی پیش‌بینی شده بالاتر نگه دارد، خطر رکود اقتصادی بالا باقی می‌ماند.

پیش از این، باب میشل، مدیر ارشد سرمایه‌گذاری بانک، پیش‌بینی کرده بود که اقتصاد کشور آمریکا تا پایان سال ۲۰۲۳ وارد رکود خواهد شد.

جیمی دیمون، مدیرعامل جی پی مورگان تاکید کرد که شوک‌های اخیر به بخش بانکی این کشور، خطر رکود در ایالات‌متحده را افزایش داده است.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا