عمومی

رسانه‌ها در گسترش فرهنگ خیری در جامعه همت‎ کنند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، آیت‌الله سید حسن عاملی عصر یکشنبه در همایش تجلیل از خیرین بیماران و بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل، اظهار کرد: کسانی که اموال خود را در کار خیر خرج می‌کنند بزرگترین اعمال را انجام می‌دهند و ارزش نهادن به این کار، یک فضیلت است.

وی تصریح کرد: یکی از ملاک‌های مهم برای ارزیابی یک جامعه، مؤسسات خیریه آن جامعه بوده و تقویت این حوزه مهم و ارزشمند است.

امام جمعه اردبیل با قدردانی از خیرین سلامت استان و بیمارستان گفت: آقای قدرت حاج نوری یکی از خیران بزرگواری هستند که آثار ماندگاری در حوزه بهداشت و درمان در استان بر جای گذاشته و حدود ۸۵ میلیارد تومان در حوزه درمان هزینه کرده‌اند.

آیت‌الله عاملی خواستار فرهنگسازی کارهای خیر در سطح جامعه و احیای این کار از طریق آموزش و پرورش و صدا و سیما شد.

رییس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل نیز در این همایش خیرین را یکی از منابع تأمین اعتبارات در دنیا دانست و افزود: نیازهای دانشگاه در حوزه‌های آموزش و فضای آموزشی، پژوهش، دانشجویی و خوابگاه‌های دانشجویی و درمان بوده که مشارکت و همکاری خیرین سلامت را می‌طلبد.

علی محمدیان با اشاره به اینکه کمبود فضای درمانی و فرسوده بودن بیمارستان‌ها یکی از مسائل مهم دانشگاه است، خاطرنشان کرد: افزایش رشته‌ها و تخصص‌های مختلف نیازمند تجهیزات جدید و توسعه فضای درمانی است و با توجه به منابع محدود دولتی، کمک خیرین می‌تواند کارگشا باشد.

وی با دعوت از خیرین برای مشارکت در پروژه‌های بهداشت و درمان استان، از همکاری و همدلی خیرین سلامت قدردانی کرد.

به گزارش خبرنگار آنلاین، در این همایش رییس بیمارستان امام خمینی (ره) اردبیل و رییس مؤسسه بیماران و بیمارستان، گزارشی از فعالیت‌ها و اقدامات انجام شده، ارائه دادند.

در پایان این مراسم از خیرین سلامت بیمارستان تجلیل شد.

دکمه بازگشت به بالا