بین الملل

دیدار سفیران ایران و انگلیس در عراق؛ انتقاد آل‌صادق از تحریم‌های لندن علیه تهران

سفیر ایران در عراق با همتای انگلیسی خود در این کشور همسایه دیدار و رایزنی کرد.

به گزارش مجله لوکس ، «محمدکاظم آل‌صادق» سفیر جمهوری اسلامی ایران در عراق روز گذشته دوم مهرماه میزبان «استفان هیچن» سفیر جدید انگلیس در محل سفارت ایران در بغداد بود.

در این ملاقات، دو طرف ضمن بررسی آخرین وضعیت منطقه‌ای و بین‌المللی، از روند اقدامات دولت السودانی « نخست وزیر عراق» استقبال کردند.

آل‌صادق همچنین در این دیدار با انتقاد از تحریم‌های حقوق بشری اخیر انگلیس علیه جمهوری اسلامی ایران، معیارهای حقوق بشری کشورهای غربی را دوگانه توصیف کرد و خواستار تغییر رویکرد این کشورها نسبت به تهران شد.

«جیمز کلورلی» وزیر امور خارجه انگلیس هفته گذشته گفت، لندن در رابطه با کسانی که به ادعای او «در اقداماتی علیه زنان در ایران نقش داشتند، اقدام مستقیم انجام داده» و تحریم‌هایی را علیه چهار مقام ارشد ایرانی اعمال کرده است.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا