ورزشی

دومین سهمیه وزنه‌برداری ایران در المپیک

به گزارش خبرگزاری مجله لوکس؛ رقابت‌های جام جهانی وزنه‌برداری به‌عنوان آخرین گزینشی بازی‌های المپیک 2024 پاریس، ظهر امروز (پنجشنبه) با برگزاری رقابت دسته 109+ کیلوگرم در تایلند پیگیری شد و علی داودی ملی‌پوش کشورمان در گروه A روی تخته رفت.

داوودی که به منظور قطعی کردن سهمیه المپیک در این رویداد شرکت کرده بود، در یک‌ضرب ابتدا وزنه 195 کیلوگرمی را بالای سر برد، اما در مهار وزنه 200 کیلوگرمی موفق نبود. او در تلاش سوم توانست وزنه 202 کیلوگرمی را بالای سر ببرد و به مدال نقره یک حرکت دست پیدا کند. ضمن اینکه آیت شریفی دیگر ملی‌پوش ایران که در گروه B وزنه زده بود، به مدال برنز یک‌ضرب رسید.

داوودی در دو ضرب موفق به مهار وزنه‌های 240 و 252 کیلوگرمی شد و از تلاش سوم نیز انصراف داد و با رکورد 252 کیلوگرم پس از نماینده ارمنستان به مقام دوم و مدال نقره دست یافت. همچنین آیت شریفی در این حرکت به مدال برنز بسنده کرد.

در مجموع نیز داوودی با 454 کیلوگرم نایب قهرمان شد و شریفی با 447 کیلوگرم سوم شد.

بدین ترتیب علی داوودی پس از میر مصطفی جوادی دومین سهمیه ایران در المپیک 2024 پاریس را کسب کرد.

258 258

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا