اقتصادی

دومین رکورد تناژ تولیدی تاریخ فولاد اکسین شکسته شد

مجله لوکس/خوزستان مدیرعامل شرکت فولاد اکسین خوزستان با بیان اینکه در سال گذشته دومین رکورد تناژ تولیدی تاریخ فولاد اکسین شکسته شد، گفت: اکسین در تولید محصولات با ارزش افزوده بالا پیشتاز است.

علی محمدی در گفت و گو با مجله لوکس، با بیان اینکه اکسین در تولید محصولات با ارزش افزوده بالا پیشتاز است، اظهار کرد: در سال ۱۴۰۲ علیرغم محدودیت‌های انرژی در حوزه گاز و برق، شرکت فولاد اکسین خوزستان موفق به ثبت دومین رکورد تولیدی تاریخ این شرکت شد.

وی افزود: مطابق برنامه‌ریزی‌ها ۶۵۶ هزار تن تولید در سال گذشته هدفگذاری شده بود که با همت کارشناسان و کارگران این شرکت، ۷۲۰ هزار تن تولید به ثبت رسید که نشان از رشد ۱۰ درصدی دارد و سهم بیشتر این تولیدات به محصولات API و با ارزش افزوده بالا اختصاص داشته است.

محمدی عنوان کرد: شرکت فولاد اکسین به عنوان نخستین تولیدکننده محصولات با استاندارد  APIدر خاورمیانه، سهم ۹۰ درصدی تولیدات خود را به این نوع محصولات اختصاص داد که رشد ۳۰ درصدی نسبت به رکورد قبلی داشته است.

وی ادامه داد: در این میان، ثبت رکورد ۹۸ درصدی راندمان کیفی تولید، نتیجه‌ای درخشان در حوزه تولید است که نقش بسیار مهمی در سودآوری شرکت ایفا کرده، به گونه‌ای که سودآوری ۷۶ درصدی را برای شرکت به ارمغان آورده و درآمدهای شرکت را ۶۶ درصد رشد داده است.

محمدی گفت: همچنین علیرغم محدودیت‌های انرژی که منجر به کاهش و بعضا توقف تولید در بسیاری از واحدهای تولیدی شده بود، فولاد اکسین رکورد ۹۴ درصدی آماده به کاری تجهیزات را به ثبت رساند که موفقیت چشمگیری به شمار می‌رود.

وی افزود: امید است با از بین رفتن محدودیت‌های انرژی در سال ۱۴۰۳ در کنار عزم جدی و همت بالای نیروی انسانی این شرکت، شاهد تداوم رکوردشکنی در حوزه‌های مختلف این شرکت باشیم.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا