حوادث

دستگیری ۲۷۷۰ نفر از متهمان متواری و مجلوب در استان سمنان

مجله لوکس/سمنان رئیس پلیس پیشگیری استان سمنان از دستگیری ۲۷۷۰ نفر از متهمان متواری و مجلوب طی ۹ ماهه امسال خبر داد.

سرهنگ حسن رستمیان شامگاه ۲۳ دی از دستگیری تعداد دو هزار و ۷۷۰ نفر مجلوب در بازه زمانی ۹ ماهه گذشته از سوی کارکنان کلانتری ها و پاسگاه های سطح استان سمنان خبر داد و اظهار کرد: از آنجا که بسیاری از جرائم مهم توسط مجرمین سابقه دار متواری صورت می گیرد این گروه از مجرمین ، اغلب در روند رسیدگی به پرونده های قضایی یا در حین تحمل کیفر با سپردن وثیقه آزاد شده و در موعد مقرر به دادسرا یا زندان مراجعه نکرده و با سوء استفاده از این موقعیت به چرخه جرم دوباره بر می گردند.

این مقام انتظامی اضافه کرد: به منظور ایجاد امنیت و آسایش شهروندان و سلب فرصت ارتکاب جرائم مجدد از این گروه این پلیس ضمن برگزاری جلسه قرارگاه جلب و با استفاده از تمامی ظرفیت های در اختیار و بسیج امکانات و استفاده از نیروی با تجربه وزبده اقدام به اجرای احکام جلب و دستگیری متهمین و محکومین متواری کرده است که حاصل نتایج زحمات همکاران در بازه زمانی یاد شده دستگیری بیش از دو هزار و هفتصد و هفتاد نفر مجلوب و معرفی آنان به دادسرا بوده است.

رئیس پلیس پیشگیری استان خاطر نشان کرد: با توجه به آموزش های همگانی ارائه شده توسط کارشناسان انتظامی در خصوص عواقب این مهم ، تعداد ۳۸ نفر از مجلوبین به صورت خود معرف، به یگان های انتظامی مراجعه و تحویل مراجع قضایی شدند.

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا