سلامت و دانش

در خرید مک‌بوک عجله نکنید؛ تراشه M۴ اپل در راه است!

طبق گزارش مارک گورمن از بلومبرگ، اپل در حال آماده شدن برای بروزرسانی کل مجموعه مک‌های خود با پردازنده‌های M۴ است که بر هوش مصنوعی تاکید دارند؛ سری اول از مک‌های جدید مجهز به M۴ ظاهراً اواخر امسال و بقیه در اوایل سال ۲۰۲۵ عرضه خواهند شد.

اگرچه زمان زیادی از راه‌اندازی اولین مک‌بک اپل با تراشه M۳ نمی‌گذرد اما این شرکت در حال “نزدیک شدن به تولید” تراشه M۴ خود است. طبق گزارش‌ها، تمرکز اپل بر روی قابلیت‌های پردازش هوش مصنوعی M۴ خواهد بود که پاسخی به هجوم «رایانه‌های شخصی هوش مصنوعی» رقبا به بازار و کاهش فروش مک است.

در خرید مک‌بوک عجله نکنید؛ تراشه M۴ اپل در راه است!

بر اساس گزارش بلومبرگ، تراشه M۴ حداقل در سه سطح مختلف عرضه خواهد شد؛ از جمله تراشه M۴ سطح ابتدایی با کد Donan، تراشه متوسط براوا و تراشه Hidra با بالاترین عملکرد؛ طبق گزارش‌ها، اپل Donan را به MacBook Pro سطح پایه، MacBook Airs خود و Mac Mini پایین‌رده اضافه خواهد کرد. در همین حال، بلومبرگ می‌گوید که اپل براوا میان‌رده را برای مک‌بوک پروهای با مشخصات بالاتر، مک مینی‌ها و مک استودیو در نظر گرفته‌است، در حالی که تراشه Hidra را به مک پرو اضافه می‌کند.

منبع: theverge

۲۲۷۲۲۷

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا