استان ها

خدمت به مردم باید با حفظ کرامت آن‌ها باشد

به گزارش خبرنگار مجله لوکس کرمانشاه، عبدالرضا مصری ظهر امروز پنج‌شنبه (۲۱ دی‌ ماه) در همایش صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر که در تالار برق کرمانشاه برگزار شد، اظهار کرد: اصلی در قانون اساسی آمده است که صندوق حقی است همگانی و همه مردم باید از این صندوق برخوردار شوند.

وی افزود: مهمترین خواست جمهوری اسلامی این است که کرامت آدم‌ها حفظ شود و ارزش آدم‌ها بالاتر از تمام مخلوقاتی است که خداوند آفریده است.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی و بنیان گذار بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کرمانشاه تصریح کرد: حفظ کرامت انسان‌ها برابری می‌کند در راستای آنچه‌ که در پنج بند قانون اساسی آمده است.

خدمات «صندوق بیمه روستاییان» باید ارتقاء یاید

بیت‌الله برقراری مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر در این نشست اظهار کرد: برای خنثی سازی جنگ ترکیبی دشمن ما هیچ راهی جز جهاد تبیین نداریم.

وی افزود: ما موظف هستیم که در جهاد تبیین فعالیت داشته باشیم لذا منتظر واقعی کسی است که در راه آرمان‌های انقلاب قدم بر دارد و برای کار در جریان انقلاب اسلامی باید ویژگی‌های خودمان را برجسته‌تر کنیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر تصریح کرد: ویژگی جریان انقلابی حضور معنا دار در تمام صحنه‌های انقلاب و حضوری فعال، آگاهانه و مدبرانه است.

وی عنوان کرد: بعد از انقلاب صنعتی ما شاهد این هستیم که یک تحولی در مردم و حکومت‌ها ایجاد شد.

این مقام مسئول گفت: ۴۴ اقدام مهم بر اساس شاخص‌های علمی اتفاق افتاده است که ۲۴ مورد از آن برای اولین بار اتفاق افتاده است.

برقراری افزود: ۲۸۰ شغل زیر مجموعه کشاورزی داریم که باید به این ظرفیت‌ها توجه شود و این صندوق یکی از پایدارترین صندوق‌های کشور است که باید ما این پشتیبانی را همچنان حفظ کنیم و آن را ارتقاء دهیم.

وی خاطرنشان کرد: پایداری صندوق در استان کرمانشاه در کشور رتبه دوم را دارد و از نظر ضریب پوشش استان کرمانشاه رتبه نخست را کسب کرده است.

حضور پای صندوق رأی یک تکلیف شرعی است

آیت‌الله حبیب‌الله غفوری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه در این همایش اظهار کرد: رأی مردم برای تعیین نوع حکومت است که به معنی حضور یکپارچه‌ مردمی برای تعیین نوع حکومت است.

وی افزود: ۲ شاخصه مهم این حاکمیت بر اساس اسلام، قرآن و سیره پیامبر اسلام است و اهل بیت عصمت و طهارت دومین شاخص جمهوری است یعنی همه امور این حاکمیت باید با حضور مردم و رای مردم صورت بگیرد.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمانشاه تصریح کرد: ۲ عرصه مهم برای حضور همه مردم در مشارکت همه جانبه به عنوان یک تکلیف شرعی، الهی و ملی برای همه ملت ما حضور پای صندوق رأی است.

وی عنوان کرد: برای رسیدن به قلعه‌ای که جهان را پر از عدل و داد خواهد کرد ملت ما همچنان سربلند، قوی، شجاع، با عزت و با بصیرت در صحنه حضور دارند و حضور هم خواهند داشت.

«بیمه» از ضروریات زندگی امروز است

محمدطیب صحرایی استاندار کرمانشاه در این نشست اظهار کرد: بیمه با تمام اسامی و شکل‌هایی که دارد امروزه یکی از ضرورت‌های زندگی همه ما است.

وی افزود: با توجه به نیازها و وضعیتی که اکنون در فضای جامعه داریم بیمه تبدیل به یک ضرورت قطعی شده و یکی از هزاران آورده و نعمت‌های خداوند متعال که به واسطه انقلاب اسلامی داشته است توجه به رفاه، معیشت و زندگی همه آحاد جامعه ایرانی است.

استاندار کرمانشاه تصریح کرد: در اصل ۲۹ قانون اساسی بیمه به عنوان یکی از وظایف حاکمیت شناخته شده است که باید به همه مردم ایران تعلق بگیرد.

وی عنوان کرد: مقام معظم رهبری تاکید فرمودند که «ما به حکم وظایف ایمانی و اسلامی و به حکم غیرت و افتخار به ایرانی بودن وظیفه داریم که یکدیگر را به حق توصیف کنیم».

این مقام مسئول گفت: تداوم و تعالی این عزت، افتخار و بالندگی نیاز به حضور همه ما دارد، همه ما کمتر از ۲ ماه آینده فرصت داریم که قدر نعمت‌های انقلاب را بدانیم و برای تداوم راه انقلاب سهم خودمان را ایفا کنیم.

صحرایی بیان کرد: به تعبیر زیبای مقام معظم رهبری《انتخابات لیلة القدر نظام اسلامی است》 در انتخابات یک روز رای خود را ثبت می‌کنیم و یک عمر در زندگی خودمان و نسل های آینده آن انتخاب تاثیر خواهد داشت.

تجلیل از مستمری بگیران، فعالان بیمه، کارگزاران برتر، ورزشکاران صندوق و خانواده‌های شهید

از خانواده «شهید کرمعلی شریفی گل‌دره»، خانواده «شهید فرض‌علی سعیدپناه»، خانواده «شهید حسن‌علی موشاخانی»، خانواده «شهید شهریار الماسی»، خانواده «شهید حسن امیری» تجلیل شد.

تقدیر از مستمری بگیران و بازنشستگان از جمله «علی اشرف جامه‌شورانی»، «علی‌داد کریمی»، «نادر کریمی‌پتی آبادی»، خانواده مرحوم «محمدمراد سالار آبادی»، خانواده مرحوم «مسیح کلانتر زاده» انجام شد.

مدیران کارگزاری‌های برتر استان کرمانشاه از جمله علی‌اکبر مظفری مدیر کارگزاری بخش شهرستان کرمانشاه، «اقبال کلانتری» مدیر کارگزاری بخش فیروزآباد شهرستان کرمانشاه، «عبدل مناف خش‌کورانی»، «مجید رحمانی»، «یحیی لرستانی»، «سعید صدیقی‌آنلاین»، «بهمن رازینی» بودند.

«مسعود امامی» ورزشکار کرمانشاه عضو تیم ملی والیبال نشسته و کسب رتبه در مسابقات پارا آسیایی، «بهنام محمدی» ورزشکار کرمانشاهی در رشته تکواندو کسب مدال طلا و برنز مسابقات در کشور کره جنوبی، «مسعود انگزی» ورزشکار کرمانشاهی در رشته فیتنس کسب مقام مدال طلا در مسابقات جهانی هم تجلیل شدند.

از «فرنگیس حیدرپور» قهرمانی که با تبر یک متجاوز را به درک واصل کرد و «مهناز فتاحی» نویسنده کتاب فرنگیس نیز تجلیل شد.

دکمه بازگشت به بالا