سلامت و دانش

خالی که نشانه سرطان سینه است

آفتاب‌‌نیوز :

سرطان سینه یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جهان است. این بیماری کشنده در آمریکا ۱ در ۸ زن و هزاران مرد را درگیر میکند. در ۳۰۰ درصد سرطان‌های شناخته شده غربالگری منظم در هر مرحله می‌تواند سلول‌های غیر عادی را پیدا کند و شانس زنده ماندن را بالا ببرد.

علائم و نشانه‌های مهم سرطان سینه در زنان و مردان

۱. سرفه مداوم: سرفه‌های خشک، تنفس‌های کوتاه، گلو درد، سلول‌های سرطانی را نشان می‌دهد و به ریه‌ها منتشر می‌شود. این مشکل به عنوان سرطان سینه ثانویه برای ۶۰ تا ۷۰ درصد زنان اتفاق می‌افتد.

۲. خال جدید: خال‌ها با هم پیوند میخورند و خطر ابتلا به سرطان پوست را بالا میبرند. افراد با بیشترین خال خطر ابتلا به سرطان سینه را ۱۳۳ درصد بالا می‌برد اگر شما خال‌هایی روی بدنتان دیدید یا با دیدن تغییرات روی خال ها، دنبال داروی آن باشید. خالی که با خارش، خون آمدن تغییر شکل و اندازه شروع شود سرطان سینه را نشان می‌دهد.

۳. خستگی یکی از نشانه‌های بارز سرطان است. همچنین از علایم این بیماری نامنظمی غده‌ها یا عدم تعادل هورمون‌ها ست. این علائم توام می‌شود با افسردگی، کم خوابی، درد‌های مداوم که می‌گویند شما احساس ضعف و خستگی و تنبلی بدون هیچ علتی داشته باشید.

۴. مشکلات گوارشی:پف رگ‌های شکمی، یبوست، بی اختیاری مستانه. این تغییرات باعث بی نظمی هورمون‌ها و تاثیرات گوارشی و عملکرد عضوهاست، بعضی از بیماری‌ها کنترل خون را هنگام خنده، سرفه یا عطسه از دست میدهد.

۵. کمردرد: از هر ۱۰ نفر ۸ نفر کمر درد دارند، نشستن طولانی مدت، بد نشستن، خطر کمر درد را بالا می‌برد، اما از رطفی بر اساس گزارش مرکز سرطان آمریکا کمردرد‌های عجیب را بایستی جدی گرفت. کمردرد ممکن است سرطان سینه را که به ستون فقرات منتشر می‌شود نشان دهد.

نشر علوم پزشکی

من به عنوان یک نویسنده متخصص در زمینه علمی و پزشکی، مطالبی را به شما ارائه می‌دهم که به طور جذاب و قابل فهم، اطلاعات لازم را درباره موضوعات مختلف سلامتی به شما منتقل کنند.
دکمه بازگشت به بالا