حملات داس رکورد جدید زدند

حملات انکار سرویس توزیع شده (داس) در طول سه ماهه اول سال ۲۰۲۴، افزایش قابل ملاحظه‌ای پیدا کرد و یک کشور اروپایی به خصوص به شدت تحت این حملات قرار گرفت.

به گزارش مجله لوکس، گزارش تهدید داس شرکت کلودفلر (Cloudflare)  برای سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ نشان داد دفاع‌های اتوماتیک این شرکت، ۴.۵ میلیون حمله داس را در سه ماهه نخست سال میلادی جاری خنثی کرد که تقریبا معادل یک سوم از کل حملات دفع شده در سال ۲۰۲۳ بود یا در واقع، افزایش ۵۰ درصدی در مقایسه با مدت مشابه سال میلادی گذشته نشان داد.

سیستم‌های کلودفلر در مجموع، ۱۰.۵ تریلیون درخواست حملات داس اچ‌تی‌تی‌پی یا بیش از ۵۹ پتاترابایت ترافیک حمله داس را در سه ماهه اول تنها در لایه شبکه، خنثی کردند.

نه تنها تعداد حملات داس افزایش یافته، بلکه قدرت آنها نیز بالا رفته است. بسیاری از این حملات، تقریبا به صورت هفتگی، از نرخ یک ترابیت بر ثانیه عبور کردند. بزرگترین حمله ای که کلودفلر تاکنون خنثی کرده است، نوعی از بوت نت «میرای» (Mirai) بوده که به ۲ ترابیت بر ثانیه رسید و هدف آن، یک فراهم کننده هاستینگ آسیایی بود.

محققان همچنین می‌گویند حملات داس، یک اسلحه قدرتمند در حملات با انگیزه سیاسی، مانده‌اند. به طوری که حملات به سوئد پس از این که این کشور در پیمان ناتو پذیرفته شد، بیش از چهار برابر (۴۶۶ درصد) افزایش یافت. کلودفلر خاطرنشان کرد که اتفاق مشابه برای فنلاند پس از الحاق به ناتو در سال گذشته، روی داد.

بر اساس گزارش تِک رادار، حملات انکار سرویس توزیع شده با استفاده از هزاران دستگاه آلوده‌ای که ترافیک اینترنت جعلی به یک مکان واحد ارسال می کنند، عمل می‌کند. این مکان، قادر به پردازش درخواست‌های مشروع نمی‌شود و از کار می‌افتد. عوامل تهدید برای انجام این حملات، بوت‌نت ایجاد می‌کنند که شبکه‌ای از دستگاه‌های آلوده به بدافزار مانند روترها، تلویزیون‌های هوشمند و سخت افزارهای دیگر است. هر چه بوت‌نت بزرگتر باشد، حمله داس بزرگتر خواهد بود.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا