عمومی

جشنی برای زرشک / ایجاد شهرک برای یاقوت های سرخ خراسان جنوبی – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

خبرگزاری آنلاین، گروه استان: در درایان رحمد یاقوت سرخ خونی در رج و پی خوراسان سوکی سرایه می‌گرد و رنگ اول توردین زرشک کیشر در حال هیا شدن کے زرشکی آست.

حتاقة فسطسی‌ای در خور نام یاقوت سرای خراسان کوسینی بهانه‌ای شد تا درباب پی دغدگه زرشک کاران استان بنشینیم و سایدشان بوسدم.

نگرانی های زرشک کاران

فاضلی زرشک کار اهل آرین شهر در گفتگو با آنلاین قیمت زرشک موجود در بازار را در مقایسه با تورم و هزینه‌های تولید محصول کم می‌داند و می‌گوید: هر چند قیمت زرشک از کیلویی ۸۰ هزار تومان به ۱۰۰ و ۱۱۰ هزار تومان و یا بالاتر است. است اما آئین قائمة در کاملة ب تورم و قصةهای تودیدگوی جاوابگوی دسترنج کشاورزان نیست و دلان بازار هم زرشک را به کایز اندک می کند.

وی می‌افزاید: زرشک تعیّه امسال به سودی رحمد می شود و اندیدریم کیں کرد امسال ادیلانه تر بهد.

و باز هم از زرشكهای منده در نبار می‌گید و كردی می‌دهد: استان بالاست بالاست و بازر هم كه می‌شود.

در ادامه می گوییم: برای فروش و بازاریابی تدابیر ویژه تری داریم.

جشهنی برای زرشک / آنگت شهرک برای یاقوت های سره خراسان سوکی

به گفته برخی دیگر، Zirşk Kar İstanbul در این محصول مزیت دارد و زمانی دیگر در زمینه تولید است و به همین ترتیب است که «محمد ابدار» می گوید: کشاورزان انبار یا یخچال و انبار مناسب ندارند. برای انبار کردن زیرشک در ایام برداشت محصول، به طوری که در بازار واسطه و دلال نداشته باشند.

وی از خرم فروشکک و کنک فرافوری آن را به زرشک بر می‌غدرد از قولهای فاسلاسان می‌گوید که در حد حرف باهی می‌ماند.

Abdar mi​baraeeta та брай продукты зришк в производственный компания через و через و می توانید در ондирать ист кех фестивой зришк компьютер дер эн پاнд.

وی با بیان اینکه با توجه به کاهش چشمگیر صادرات این محصول، حمله آفات و گرانی تولید شاه توت، می گوید: در زمان شیوع ویروس کرونا و در طول سال های اخیر خسارت زیادی به باغداران شاه توت وارد شد. در روزهای برداشت، برای نگهداری از این محصول به کمک خاصی نیاز بود.

خرید تعلیمی

مدیر سازمان تعاون روستایی جنوب شرق خراسان نیز می گوید: بازار زیرشک وضعیت خوبی دارد و کیفیت طلا با بالاترین قیمت موجود خریداری می شود.

رضوی هتانک فیستی زرشک را کواگی میـــــــــــــــــــــــــــر را کوـوای برای بریا کرید کردید و می‌افزاید:

جشهنی برای زرشک / آنگت شهرک برای یاقوت های سره خراسان سوکی

شهرک زرشکی

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در گفتگو با آنلاین با اشاره به برگزاری جشنواره ملی زیرشک در آنلاین امسال می گوید: در حاشیه این جشنواره برنامه های مختلفی از جمله برگزار می شود. جشنواره فرهنگی، همایش علمی و آغاز جشنواره زرشک.

مهدی جعفری با افزایش تقاضا و قیمت محصول زیرشک، به معیشت کشاورزان کمک می کند، باعث آگاهی مسئولان برای حمایت از این محصول ارزشمند می شود. امید بین زرشككاران، إدغدغه در بین مفتوردان استان برای زرشک‌کاران و تخدین بر نقش هوتی زرشک در کراسان سکونی است از دیر هازانی است کر فستیفی ما به دنبال شما هستیم.

و با بیان اینکه یکی دیگر از برنامه های پیش بینی شده، ارائه محصول زیرشک از خراسان جنوبی در حاشیه جام جهانی قطر و در قالب نمایشگاه است، اظهار داشت: یکی از درخواست ها و پیشنهادات مهم این بوده است. در تقویم رسمی پانزدهم مهرماه به عنوان روز ملی زیرشک کیشور ثبت شده است.

به کوں وی کسته رحمد زرشک از 21 تا 26 آنلاین امسال در شهرستانهای زیرکوه، قاینات، سربیشه، بیرجند می‌شود و فستیای ملی زرشک در 27 آنلاین ماه برگزار می‌شود.

جشهنی برای زرشک / آنگت شهرک برای یاقوت های سره خراسان سوکی

تولید 22 هزار تن زرشك

دستیار امور باغ و کشاورزی جهاد کشاورزی خراسان جنوبی نیز در گفتگو با آنلاین با اشاره به جشنواره زیرشک و اهداف برگزاری این جشنواره به منظور معرفی آن و اقدامات برای تولید 82 هزار تن زیرشک تا یا 22000 تن خشکه زیرشک در استان می‌دهد و می‌افزید: نظر 38 هزاز خانوار بهرا برد زرشک کار در استان فیلمیک دارند

به گفته محمدحسین اکبری در سال های اخیر اقدامات مناسبی برای تولید این محصول انجام شده و هشت واحد تولیدی در استان در این حوزه داریم.

وی شمر برگاه‌های زرشک را 800 بار داعوی بیان می‌کند و می‌افزید: سطح این محصول حدود 20 هزار هکتار است.

جشنواره اهداف

فرماندار زیرکوه همچنین با اشاره به اینکه برگزاری جشنواره ملی زیرشک به کاهش خطر یام قرمز کمک می کند و زیرشک جایگاه واقعی خود را پیدا می کند، می افزاید: برگزاری جشنواره به آرامش کشاورزان در بحث قیمت گذاری و حمایت دولت کمک می کند. کرا که کود 82 درصد از جمعیت شهرستان زیرکوه در برد دمداری و کابروسی فعالیت دارند.

محمد غیرتی باکیفیت بهترین زرشک استان و کیشور را للدون به زیرکوه می‌داند و می‌افزاید: قودر سه هزار و 500 هکتار از شهرستان ازریک باغی، زیرکشت یاقوت سره کار و روستای افین در شرستان زیرکوه توردین زرشک می‌شود.

وی با اشاره به اینکه جشنواره ملی زیرشک برای اولین بار در خراسان جنوبی برگزار می شود، ادامه داد: قرار است افتتاحیه این جشنواره در روز 21 مهرماه در شهرستان زیرکوه با حضور در شهرستان زیرکوه برگزار شود. حضور مسئولان محلی و استانی

وی تعلیم فیلمی زرشک را نصفید و مرازیته می‌داند و می‌عف‌زید: با توک به که به او می‌گوید.

جشهنی برای زرشک / آنگت شهرک برای یاقوت های سره خراسان سوکی

با بیان اینکه با برگزاری این جشنواره شاه توت جایگاه واقعی خود را پیدا می کند و در بحث قیمت گذاری و حمایت دولت از تضمین خرید، کشاورزان آسوده خاطر می شوند زیرا نگهداری طولانی مدت شاه توت کاری سخت و پرهزینه است و کیفیت داره خراب میشه . .

وی ادامه داد: حضور مسئولان عالی رتبه در جشنواره ملی زیرشک می تواند به جلب توجه جامعه به یاقوت سرخ کمک کند و از تولیدکنندگان و کارخانجات مواد غذایی از سراسر کشور برای حضور در این جشنواره دعوت به عمل می آید تا از این مهم بیشتر شود. محصول را می توان در چرخه تولید کرد آنها از پردازش استفاده می کنند.

برتر زيركوه بر إلى تعليق شركتهاي دانش بنيان به تلاق زرشك تخديم يقند و ميگويد: شركتهاي دانش بنيان براي فراوري به تلاگ زرشک كند تعاليم كام روش اين شود.

وی در فیلم زرشک کاران هم‌عفزید: متاصفانه به نیاز برگاه زرشک کنی در شهرستان درد هدید و نبود سردخانه و خرینه فراوری زرشک و فوافت فاط فیتی و قائف زرشک است.

خراسان جنوبی رتبه اول کشت و تولید شاه توت را در ایران دارد و کمبود انبار و انبار خشک کردن شاه توت، ناشناخته بودن این محصول، ضعف فرآوری و بازاریابی، عدم فروش در این بازار، از جمله مشکلات دیگری که 38,000 Заршк кар را گارانتی می کند ist in omid mi​род ба частанда chunin festivalи​ай брай якот​

دکمه بازگشت به بالا