استان ها

جای هیچ‌گونه نگرانی در مورد وزیر ورزش نیست؛ سجادی هوشیاری کامل دارد

تشریح روند درمانی وزیر ورزش و جوانان توسط رئیس بیمارستان

رئیس بیمارستان محل بستری وزیر ورزش و جوانان گفت: سجادی هوشیاری کامل دارد، از تخت پایین آمده حرکت می‌کند و مجرب‌ترین پزشکان درمان وزیر ورزش و جوانان را پیگیری می‌کنند و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

به گزارش خبرگزاری آنا، دکتر حسین صمدی نیا با بیان اینکه پزشکان استان کرمان در همان ساعات اولیه کارهای درمانی را به خوبی انجام دادند، اظهار داشت: حادثه سختی بود و ضربات متعددی به سر، ریه چپ و ستون فقرات سید حمید سجادی خورده بود. پزشکان کرمان به خوبی کارهای درمانی را انجام دادند، با توجه به تنگی نفسی که داشتند لوله گذاری هوایی انجام شد تا تنفس ریه به صورت مصنوعی از طریق هوا صورت پذیرد به این ترتیب سطح هوشیاری وزیر محترم ورزش و جوانان کنترل شد.

 

وی ادامه داد: جهت روند بهتر درمانی با دستور دکتر عین‌اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، سجادی از کرمان به تهران منتقل شدند و در هواپیما تیم پزشکی، تمامی علایم حیاتی ایشان را در طول راه کنترل می‌کردند.

 

عضو کادر درمان سجادی خاطر نشان کرد: به محض انتقال وزیر ورزش و جوانان به بیمارستان از همان ابتدا، کار درمانی با حضور گروه‌های متخصص آغاز شد. جلسه‌ای با حضور پزشکان متخصص تشکیل شد تا بهترین تصمیمات جهت کار درمانی صورت گیرد.

 

وی ادامه داد: از همان ابتدا سیر مطلوبی را در امر درمان شاهد بودیم به طوری که شرایط هوشیاری ارتقا پیدا کرد و با توجه به شرایط بهبودی، لوله‌های تنفسی از سجادی جدا شد و لوله‌هایی که در داخل ریه برای جمع‌آوری ترشحات وجود داشت یکی پس از دیگری درآمد و در حال حاضر فقط سرم جهت تغذیه و ویتامین او وصل است، جمع‌آوری این لوله‌ها خود به پیشرفت روند درمان کمک می‌کند.

 

دکتر صمدی نیا با اشاره به سیر بهبودی قابل توجه سجادی گفت: هوشیاری وی هم اکنون کامل است و می‌تواند با غذای نرم و مایعات تغذیه کند. از تخت پایین آمدند و حرکت می‌کند و با کمک همکاران دوش گرفتند و فیزوتراپی تنفسی و بازتوانی برقرار شد.

 

وی افزود: عکس‌های گرفته شده نشان می‌دهد، مغزشان روند درمانی را طی می‌کند و در دیگر اندام‌هایشان مشکل جدی دیده نمی‌شود، مشکل شکستگی دنده او روند درمانی را طی می‌کند ضمن اینکه آزمایش‌های پزشکی موید این نکته است، سجادی شرایط بهبود را پشت سر می‌گذارد.

 

رئیس بیمارستان محل معالجه وزیر ورزش و جوانان با تاکید بر اینکه ورزشکار بودن سجادی تاثیر زیادی در روند بهبود او داشته، اظهار داشت: کانون‌های خونریزی به ویژه قسمت‌هایی که براثر ضربه خونریزی بیشتری داشتند درحال جمع شدن است و می‌توان گفت شرایط وی هم اکنون خوب است.

 

وی همچنین با توضیح اینکه در افراد دچار شکستگی دنده، چنانچه احشای داخلی آسیب نبیند، با گذشت زمان بهبودی حاصل می‌شود، گفت: با خارج کردن لوله دفع کننده ترشحات (درن) از محل آسیب به ریه‌های سجادی، شکستگی‌ها بدون نیاز به جراحی رو بهبود هستند.

 

دکتر صمدی نیا با بیان اینکه نگرانی دوستداران دکتر سید حمید سجادی را قابل درک می دانم، خاطر نشان ساخت: برای آگاهی مردم عزیز کشورمان از روند بهبودی ایشان در تلاش هستیم تا آخرین اخبار را از طریق مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ورزش و جوانان در اختیار عموم قرار دهیم.

 

وی تصریح کرد: حضور وزیر ورزش و جوانان در بخش مراقبت های ویژه به منظور رعایت آخرین استانداردهای جهانی ایزولاسیون است و با توجه به آسیب پذیر بودن ایشان این محدودیتها در راستای تسریع روند بهبودی است.

 

رییس بیمارستان محل درمان وزیر ورزش وجوانان، مهمترین دلیل ممنوع الملاقات شدن دکتر سجادی را جلوگیری از انتقال میکرو ارگانیسم ها اعلام کرد و گفت: در مواردی ممکن بود برخی از ملاقات کنندگان به صورت ناخواسته موجب انتقال سرماخوردگی شوند که با اعلام ممنوع الملاقاتی مانع این اتفاق شدیم.

 

وی از دوستداران وزیر ورزش و جوانان و مسئولین به دلیل ایزولاسیون بهداشتی دلجویی کرد و گفت: با سپری شدن زمان، شرایط مناسب را برای ملاقات با شرایط خاص را فراهم خواهیم کرد.

 

دکتر صمدی نیا با اعلام اینکه انتقال سید حمید سجادی به بخش عمومی در چند روز آینده صورت خواهد پذیرفت، بیان کرد: خوشبختانه با توجه به ورزشکار بودن سید حمید سجادی هیچ خطر دیگری او را تهدید نمی‌کند.

 

وی پایین آمدن وزیر ورزش و جوانان از تخت را یکی از مهمترین نقاط امیدواری کادر درمان برشمرد و افزود: وی به آرامی در بخش راه می‌رود و این اتفاق روند بهبودی را تسهیل کرده است.

 

عضو کادر درمان سجادی با بیان اینکه دکتر مجله لوکس فیروزی با رعایت دستورالعمل‌ها و پروتکل‌های خاص بهداشتی به نمایندگی از دوستداران وزیر ورزش و جوانان با او ملاقات کرده، گفت: به صورت مستقیم و لحظه به لحظه معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت ورزش و جوانان را از روند درمان سجادی مطلع کرده‌ایم.

 

وی همچنین از ملاقات دکتر اسماعیلی و بهادری جهرمی با سجادی به نمایندگی از رئیس جمهور و اعضای هیئت دولت خبر داد و گفت: شخص وزیر بهداشت نیز مستقیم مدیریت فرایند درمان را بر عهده گرفته و پیگیری می‌کنند .

 

دکتر صمدی نیا تصریح کرد: تیم درمانی کامل شامل مجرب‌ترین پزشکان فوق تخصص داخلی، جراحی، بیهوشی، آی سی یو و جراح مغز و اعصاب روند درمان وزیر ورزش و جوانان را پیگیری می‌کنند و جای هیچ‌گونه نگرانی نیست.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا