اقتصادی

تولید نفت چین افزایش یافت

شبکه تلویزیون دولتی چین (CCTV) اعلام کرد تولید نفت چین در سال ۲۰۲۳، به ۲۰۸ میلیون تن رسید که معادل ۴.۱۶ میلیون بشکه در روز بود.

به گزارش مجله لوکس، این رقم که طبق محاسبات رویترز، رشد ۱.۶ درصدی در مقایسه با سطح تولید سال ۲۰۲۲ را نشان می‌دهد، نشان دهنده کندی رشد تولید است زیرا شرکت‌های ملی نفت چین برای افزایش تولید، در تلاش برای برداشت از ذخایر عمیق تر و دشوارتر هستند.

طبق داده‌های رویترز، تولید نفت چین در فاصله سال ۲۰۱۸ تا ۲۰۲۲، میانگین نرخ رشد سالانه دو درصد را داشته است و پکن در بحبوحه اهمیت یافتن امنیت انرژی، تلاش کرده است تولیدش را افزایش دهد.

تولید نفت در چین در فاصله سال ۲۰۱۵ تا ۲۰۱۸، به دلیل کاهش تولید در میادین قدیمی، حدود ۱۲ درصد سقوط کرد.

طبق گزارش شبکه تلویزیون دولتی چین، تولید فراساحلی، بیش از ۶۰ درصد از رشد تولید نفت چین در چهار سال گذشته را تشکیل داده است.

بر اساس گزارش رویترز، تولید گاز طبیعی چین در سال ۲۰۲۳، به ۲۳۰ میلیارد متر مکعب رسید که رشد ۵.۶ درصدی نسبت به سطح تولید سال ۲۰۲۲ داشت.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا