توسعه فاز دوم میدان گازی «تنگ‌بیجار» سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد

مجله لوکس/ایلام مدیرعامل شرکت بهره‌برداری نفت و گاز غرب گفت: ساخت فاز دوم میدان گازی تنگ بیجار با هدف افزایش تولید گاز از ۷ میلیون مترمکعب به ۱۱ میلیون مترمکعب در حال اجراست.

«محمود نصیری»  با بیان این خبر در گفت‌وگو با مجله لوکس اظهار کرد: توسعه فاز دوم این میدان گازی ۱۸ ماهه است و تا کنون ۵۰ درصد از زمان پروژه را پشت سرگذاشته‌ایم و فاز دوم سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه میدان گازی تنگ بیجار تنها میدان توسعه یافته غرب کشور است و این میدان گازی از نظر خصوصیات سیال بسیار خاص است، خاطرنشان کرد: در سال ۱۳۷۷ که این میدان گازی به بهره‌برداری رسید ما کاملاً وابسته به خارج بودیم از نظر تجهیزات و نیروی راهبری، اکنون از صفر کاری تا بالاترین مراحل اعم از مهندسی، طراحی، خرید و اجرا و بهره‌برداری حتی از یک نیروی خارجی کمک نمی‌گیریم و همه به‌دست جوانان همین سرزمین انجام می‌شود که به‌صورت ۲۴ ساعته در سایت‌های ما مشغول تولید نفت و گاز هستند.

نصیری در خصوص اینکه چرا همه بخش‌های نفتی و گازی استان با هم توسعه نمی‌یابند، گفت: وزارت نفت چهار شاخه عمده شرکت ملی نفت، شرکت ملی گاز، شرکت ملی صنایع پتروشیمی و شرکت ملی پالایش و پخش دارد ما تحت نظر شرکت ملی نفت هستیم و در بین توسعه و تولیدمان هماهنگی کامل وجود دارد.

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا