اقتصادی

تهرانی‌ها به اندازه ۳ استان بزرگ بنزین مصرف می‌کنند

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی گفت: در استان تهران ۲۰ میلیون لیتر در روز مصرف بنزین داریم که معادل مصرف ۳ استان فارس، اصفهان و کرمان است.

به گزارش مجله لوکس، جلیل سالاری امروز در نشست خبری با بیان اینکه تعداد جایگاه‌های موجود در تهران با تعداد خودروها تطابق ندارد، اظهار کرد: باتوجه به هزینه بالای زمین در تهران جایگاه جدید احداث نمی‌شود، به همین دلیل جایگاه‌های سیار را تجهیز کردیم اما لازم است بهینه‌سازی مصرف صورت بگیرد.

وی با اشاره به میزان مصرف بنزین در کشور، گفت: در حال حاضر در شمال غرب کشور ۱۰ میلیون لیتر مصرف بنزین داریم و این در حالی است که پالایشگاه تبریز تولیدی حدود چهار میلیون لیتر دارد.

مدیر عامل شرکت پالایش و پخش فراورده‌های نفتی با اشاره به رشد پنج میلیون لیتری مصرف در شمال کشور و تهران تاکید کرد: میزان مصرف در شمال شرق کشور ۱۰ میلیون لیتر در روز، استان‌های مرکزی ۱۷ میلیون لیتر در روز، غرب کشور ۹ میلیون لیتر، جنوب غرب کشور شش میلیون لیتر، جنوب ۲۰ میلیون لیتر و در جنوب شرق پنج میلیون لیتر ثبت شده که تمامی مبادی تامین این میزان مصرف در اقصی نقاط کشور از جنوب است.

ادامه دارد

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا