بین الملل

تنش مجدد در مرز لبنان و اراضی اشغالی

خبرنگار الجزیره از شلیک ۲ موشک از جنوب لبنان به سمت مقر صهیونیست‌ها در جلیل علیا خبر داد.

به گزارش مجله لوکس، این در حالی است که خبرنگار الجزیره از حمله رژیم صهیونیستی به شهر مرکبا و شهرک کنین در جنوب لبنان خبر داد.

آژیر خطر در یفتاح، المالکیه، دیشون و مرکز شهرک‌های جبل الشیخ به ظن نفوذ یک پهپاد به صدا درآمد. همچنین آژیر خطر در آویویم در جلیل علیا در نزدیکی مرزهای مشترک با لبنان به صدا درآمد.

خبرنگار روسیا الیوم نیز گزارش داد که در حمله رژیم صهیونیستی به شهرک خیام در نزدیکی خانه‌ای در بخش شرقی جنوب لبنان، سه نفر سوری مجروح شدند.

حزب‌الله لبنان: پایگاه نظامی اسرائیل در جولان را هدف قرار دادیم

این درحالی است که حزب‌الله لبنان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد که یک پایگاه نظامی اسرائیل در بلندی‌های جولان را با استفاده از ده‌ها راکت هدف قرار داده است.

در این اطلاعیه با تاکید بر اینکه اعضای حزب‌الله ده‌ها راکت به سمت پایگاه نظامی «کیلا» اسرائیل در بلندی‌های جولان شلیک کرده‌اند، آمده است: این حمله در راستای حمایت از فلسطینی‌ها در نوار غزه و مقاومت غرور آفرین آنها صورت گرفته است.

از سوی دیگر ارتش اشغالگر که به‌دلیل نسل‌کشی محاکمه می‌شود، با انتشار اطلاعیه‌ای با تایید شلیک ده‌ها راکت از خاک لبنان به سمت بلندی‌ها جولان، مدعی رهگیری تعدادی از راکت‌های شلیک شده توسط سامانه دفاع هوایی اسرائیل شد.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا