اجتماعی

تعطیلی مهدهای کودک، پیش دبستانی ها و غیرحضوری شدن مدارس تهران و ۴ شهرستان دیگر طی سه روز آینده

معاون امور عمرانی استاندار تهران از تعطیلی مهدکودک ها و مهدهای کودک و غیبت مدارس تا سه روز آینده خبر داد.

به گزارش مجله لوکس عابد ملکی در پایان جلسه دوشنبه شب کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران گفت: بر اساس گزارش های هواشناسی و شاخص آلودگی هوا در جلسه روز سه شنبه روز چهارشنبه تصمیماتی اتخاذ شد و روز پنجشنبه اجرایی می شود. این هفته.

وی افزود: این بدان معناست که معاینه دقیق تر خودروهای فاقد معاینه فنی، ممنوعیت تردد خودروهای سنگین دیزلی در شب و جلوگیری از انجام کلیه فعالیت های ساختمانی که آلودگی هوا را تشدید می کند، اعمال می شود.

در این جلسه تصمیم گرفته شد که برای اطمینان از عدم ماندن اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها در پایانه‌های مسافربری و جلوگیری از زباله‌ها و سوختگی برگ‌ها، بررسی‌هایی انجام شود.

ملکی افزود: امروزه توسعه پایگاه های سیار فوریت های پزشکی در مناطق آلوده و پرترددتر با هدف کاهش زمان دسترسی به پایگاه ها انجام می شود. مهدکودک ها و مهدهای کودک در سه روز آینده تعطیل و مدارس تهران، ری، پاکدشت، پیشوا و ورامین در تمامی مقاطع دایر هستند. این روزها آموزش در دانشگاه ها نیز برگزار می شود.

معاون عمرانی استاندار تهران ادامه داد: طی سه روز آینده واحدهای صنعتی، کارخانجات و مراکزی که به طور موثر آلودگی هوا را افزایش می دهند و استفاده از سوخت مایع را در نیروگاه ها و صنایع مجاور شهرهای بزرگ ممنوع می کنند، به طور موقت تعطیل می کنیم. مناطق اعمال می شود.

وی در خصوص برگزاری نمایشگاه در تهران نیز گفت: رایزنی های لازم با شهرداری و پلیس راهور برای برگزاری نمایشگاه ها انجام شود. البته نمایشگاه‌های پرمخاطب باید به شهر آفتاب منتقل شوند و نمایشگاه‌های تجاری با مخاطب کم نیز باید با مشورت ساعات کاری را اعلام کنند.

انتهای پیام/

دکمه بازگشت به بالا