حوادث

تصادف بدون‌ برخورد عامل ۶۵ درصد تلفات جاده‌ای سمنان/ اصلاح نقاط حادثه‌خیز از محل مولدسازی

مجله لوکس/سمنان معاون امور عمرانی استانداری سمنان از کاهش ۱۴ درصدی تلفات جاده‌ای در این استان از ابتدای سال تا کنون خبر داد.

محمد حمیدی امروز (۲۱ آذر ماه) در آیین آغاز طرح زمستانه در این استان که با حضور نیروهایی از پلیس راه، نیروی انتظامی، راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، هلال احمر، اورژانس و … برگزار شد، از سمنان به‌عنوان ششمین استان بزرگ کشور نام برد و اظهار کرد: گستردگی جغرافیایی استان و وجود محور رفت و برگشت ۱۲۰۰ کیلومتری و پرتردد (تهران – سمنان – مشهد) و وجود برخی محورهای غیراصلی مهم مانند دامغان – معلمان سبب شده که همواره آمار تصادف‌ها در این استان بالا باشد.

وی با بیان اینکه پوشش همه این محورها برای پلیس و راهداری و دستگاه‌های امدادرسان استان ساده نیست، ادامه داد: ارائه خدمت در محورهای مواصلاتی استان به دلیل گستردگی راه‌ها با هیچ کدام از استان‌های دیگر قابل مقایسه نیست.

او به اضافه شدن یگان پهپادی پلیس به کنترل راه‌های استان اشاره و بیان کرد: فعالیت یگان‌های پهپادی در محورهای استان هم به ایجاد نظم بهتر و برخورد با تخلفات حادثه‌ساز و به بهبود آمارگیری و ثبت داده‌ها و ارتقای سطح امنیت در محورهای استان کمک کرده است.

معاون استانداری سمنان کاهش تلفات جاده‌ای را نتیجه هم‌افزایی و حضور به‌موقع پلیس راه، نیروهای راهداری و دیگر نهادهای فعال در این بخش ارزیابی و اظهار کرد: انسجام، سازمان‌دهی و ایجاد هماهنگی بین دستگاهی برای ماموریت‌های خطیر در طور محورها و به‌ویژه در ایام سرد سال که در قالب طرح زمستانه انجام می‌شود، منجر به اقدامات موثر در طول راه‌های استان و در نتیجه کاهش سوانح و تلفات جاده‌ای در استان شده است.

حمیدی با اشاره به شناسایی ۷۸۰ نقطه حادثه‌ساز در کشور از سوی وزارت کشور، گفت: ۷۱ نقطه از این نقاط حادثه‌خیز که برای اصلاح و رفع نقص به استان‌ها اعلام شدند، در استان سمنان قرار دارند.

وی از رفع نقص و اصلاح ۲۰ نقطه از این نقاط از ابتدای سال تا کنون خبر داد و اظهار کرد: اصلاح بقیه نقاط حادثه‌ساز استان در دست انجام است.

معاون امور عمرانی استانداری سمنان با بیان اینکه رئیس جمهوری به طور ویژه پیگیر کاهش تلفات جاده‌ای در کشور است، گفت: جان‌ باختن سالانه بیش از ۱۷ هزار نفر در جاده‌های کشور سبب شده دولت به‌طور جدی به این بحث ورود کند و کاهش قابل توجه تلفات جاده‌ای در دستور کار دولت باشد.

جاده تنها عامل در بروز سوانح جاده‌ای نیست

معاون استاندار سمنان با اشاره به تلاش برای اصلاح تمام نقاط حادثه‌خیز در این استان، افزود: قرار است امسال از محل مولدسازی و فروش اراضی دولتی، اعتبار لازم برای اصلاح همه این نقاط تامین و تمام نقاط رفع نقص شوند.

وی با بیان اینکه جاده تنها عامل در بروز سوانح جاده‌ای نیست، اظهار کرد: اگرچه با اصلاح این نقاط حادثه‌خیز، حوادث و تصادف‌های جاده‌ای به صفر نمی‌رسد، اما بدون شک اصلاح آنها در کاهش تلفات موثر خواهد بود.

وی به بررسی‌های کارشناسان تصادف‌ها در استان پرداخت و گفت: خواب‌آلودگی، بی توجهی به جلو و غفلت رانندگان، از مهمترین دلایل بروز سوانج جاده‌ای در استان سمنان است.

تصادف بدون‌ برخورد عامل ۶۵ درصد تلفات جاده‌ای سمنان/ اصلاح نقاط حادثه‌خیز از محل مولدسازی

۶۵ درصد سوانح منجر به فوت استان بدون برخورد خودروها اتفاق می‌افتد

معاون امور عمرانی استانداری سمنان ادامه داد: ۶۵ درصد سوانح منجر به فوت در استان سمنان بدون برخورد خودروها و عمدتا به دلیل واژگونی، انحراف از جاده، بی‌احتیاطی و بی‌توجهی راننده به جلو اتفاق می‌افتد.

این عضو ارشد شورای ترافیک استان از تعامل مسؤولان استانی برای حل مشکلات این بخش خبر داد و افزود: در حوزه ترافیک هیچ فاصله‌ای بین استانداری، پلیس راه، پلیس راهور، راهداری و حمل و نقل استان و دیگر دستگاه‌های مسؤول در این بخش وجود ندارد.

وی بر لزوم همراهی بیشتر مسؤولان تاکید و بیان کرد: با توجه به گستردگی جغرافیایی استان، طولانی بودن محورها و حجم بالای ترددها در استان باید برای حل مشکل تصادف‌ها و تلفات جاده‌ای، سطح همکاری‌ها در استان افزایش یابد.

او گفت: اقدامات بسیار خوبی در این بخش در استان انجام شده که کاهش تلفات جاده‌ای در استان از دستاوردهای شایسته تقدیر این اقدامات است که با مدیریت استاندار سمنان تداوم می‌یابد.

تصادف بدون‌ برخورد عامل ۶۵ درصد تلفات جاده‌ای سمنان/ اصلاح نقاط حادثه‌خیز از محل مولدسازی

تصادف بدون‌ برخورد عامل ۶۵ درصد تلفات جاده‌ای سمنان/ اصلاح نقاط حادثه‌خیز از محل مولدسازی

انتهای پیام

گروه تحریریه مطالب حوادث

نویسنده حوادث با هنر روایتگری هستم. قصه‌گویی بازیگوشانه و قدرت تجسم آن را دارم تا خوانندگان را به دنیای جذاب رویدادها بکشانم.
دکمه بازگشت به بالا