تدارک تمام زیرساخت های گردشگری سرعین تا آخر اردیبهشت ماه – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، سیدکمال الدین میرجعفریان صبح سه شنبه در نشست با دستگاه های خدمات رسان با محوریت منطقه گردشگری دربند سرعین اظهار کرد: آب و فاضلاب در کنار تامین آب به شکل موقت قرار شد به سرعت عملیات اجرایی انتقال آب دایمی به این طرح عظیم گردشگری را به ظرفیت دو متر مکعب اجرایی و عملیاتی کند.

وی خاطرنشان کرد: خط انتقال در حال اجراست و پیش بینی می شود با سرعت عملیاتی انتقال آب به پل معلق سرعین تا افتتاح این طرح گردشگری مورد بهره برداری قرار گیرد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: میراث فرهنگی با هماهنگی آب و فاضلاب استان اردبیل باید در تامین اعتبار مورد نیاز تلاش کرده تا مخازن و خط انتقال در موعد مقرر تکمیل و پروژه به شکل کامل با زیرساخت تامین آب شرب و بهداشتی آماده بهره برداری شود.

میرجعفریان به راه دسترسی این طرح گردشگری اشاره و تصریح کرد: راهداری و حمل ونقل جاده ای تا آخر اردیبهشت ماه با در نظر گرفتن اجرای خطوط انتقال آب، برق، گاز و تاسیسات مخابراتی نسبت به آسفالت ریزی اقدام کرده و لکه گیری و شانه سازی نیز در این طرح مدنظر قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: سرمایه گذار پل معلق ۳ میلیارد تومان برای زیرسازی آن هزینه کرده و راهداری باید عملیات آسفالت ریزی، بهسازی و لکه گیری را در شرایط آب و هوایی مناسب با فعال شدن کارخانه آسفالت به سرعت انجام دهد.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: اعتبارات این طرح و طرح های دیگر زیرساختی از محل منابع استانی، شهرستانی و ملی تامین می شود و میراث فرهنگی تلاش خواهد کرد تا از ردیف های ملی با هماهنگی سازمان برنامه و بودجه برای این پروژه هدفگذاری کند.

میرجعفریان افزود: در بحث نیرورسانی نیز با هماهنگی شرکت برق و میراث فرهنگی خرید تجهیزات مورد نیاز انجام شده و با انتخاب پیمانکار از هفته آینده نیرورسانی به این طرح گردشگری آغاز می شود.

وی گفت: شرکت برق قول مساعد داده تا آخر اردیبهشت ماه عملیات نیرورسانی را به این پروژه گردشگری به سرانجام رسانده و شاهد افتتاح طرح در دهم خرداد ماه باشیم.

میرجعفریان ضرورت تکمیل طرح هادی را در روستای گردشگری ورگه سران یادآور شد و بیان کرد: بنیاد مسکن سال گذشته ۴ هزار مترمربع آسفالت ریزی و بهبود سیما و منظر روستایی را برای ورود گردشگران به این منطقه انجام داده و با همکاری دهیار و شورای روستا انتظار می رود همچنان طرح هادی و عمران و آبادانی روستایی مسیر گردشگری پل معلق سرعین مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: مدیران شرکت گاز و مخابرات قول داده اند تا آخر اردیبهشت طرح های خود را با تکمیل ایستگاه تقلیل فشار و تدارک زیرساخت تلفن ثابت و همراه راه اندازی کنند تا گردشگران از این امکانات مناسب در فاز اول این پروژه گردشگری استفاده کنند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار اردبیل اظهار امیدواری کرد؛ میراث فرهنگی، راهداری و فرمانداری سرعین تابلوهای مسیر شهر گردشگری سرعین و همچنین محیط های پیرامونی را در اختیار مجموعه پل معلق قرار دهند تا تبلیغات گسترده ای را همزمان با افتتاح فاز اول برای جذب گردشگر انجام دهند.

میرجعفریان از سرمایه گذاران این طرح گردشگری خواست؛ در سال مزین به جهش تولید و مشارکت مردم نسبت به تکمیل فازهای بعدی شامل واحدهای اقامتی صخره ای، طرح های بوم گردی، بازی های هیجانی، زیپ لاین و شهربازی بزرگ در این منطقه براساس فازبندی تعریف شده طرح های خود را عملیاتی کرده تا شاهد بهره برداری از آنها باشیم.

دکمه بازگشت به بالا