بین الملل

تاکید «کیم جونگ اون» بر تولید انبوه سلاح‌های راهبردی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری آنلاین مجله لوکس، «کیم جونگ اون» رهبر کره شمالی در ادامه فعالیت‌های نظارتی خود بر صنایع نظامی این کشور، از یک کارخانه بزرگ و مهم تولید تسلیحات بازدید کرد.

خبرگزاری مرکزی کره شمالی (کِی‌سی‌اِن‌اِی) بامداد یکشنبه گزارش داد کیم در این بازدید، که در بازه زمانی پنجشنبه تا شنبه انجام شده، از خطوط تولید پیشرانه‌های موشک‌های راهبردی کروز و هواپیماهای بدون سرنشین دیدن کرد.

او همچنین بر روند فعالیت کارخانه‌های تولید گلوله‌های سامانه‌های موشک‌انداز چندگانه با کالیبر بزرگ و آتش‌بارهای خودکششی که معمولاً برای شلیک موشک‌های بالستیک استفاده می‌شوند، نظارت کرد.

به نوشته خبرگزاری «رویترز» به نقل از این گزارش، رهبر کره شمالی در این بازدیدها دستورالعمل‌هایی را برای افزایش ظرفیت تولید در کارخانه‌های تسلیحاتی به عنوان بخش مهمی از تقویت توان دفاعی این کشور ارائه کرد.

بر این اساس، کیم حین حضور در کارخانه تولید مهمات، ضمن اشاره به بهبود پردازش دقیق و اتوماسیون مدرن در تولید گلوله‌های موشک‌اندازهای با کالیبر بزرگ، خواستار تولید انبوه انواع مختلف پیشرانه‌های موشک‌های راهبردی پیشرفته شد.

پیش از این نیز ارتش کره شمالی در رژه نظامی بزرگ خود به مناسبت سالگرد پایان جنگ کُره، تجهیزات جدیدی از جمله هواپیماها و شناورهای بدون سرنشین و موشک‌های بالستیک قاره‌پیما با سوخت جامد را به نمایش گذاشته بود. (جزئیات بیشتر)

 

 

پایان پیام/
این مطلب را برای صفحه اول پیشنهاد کنید

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا