فرهنگ و هنر

تاکید وزیر خارجه سوریه بر حق دفاع مشروع ایران در برابر رژیم صهیونیستی

معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و وزیر امور خارجه سوریه بر حق دفاع مشروع ایران در برابر اقدامات جنایتکارانه رژیم صهیونیستی تاکید کردند.

به گزارش مجله لوکس به نقل از مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین‌الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران که برای شرکت در نشست کمیته سه جانبه مشترک قضایی مقابله با تروریسم در راس یک هیات قضایی به سوریه سفر کرده است، با فیصل المقداد وزیر امور خارجه این کشور دیدار و گفتگو کرد.

فیصل المقداد در این دیدار تاکید کرد که سوریه در مقابله با حملات مداوم صهیونیست ها در کنار ایران می ایستد و تجاوز خائنانه ای که ساختمان کنسولگری ایران در دمشق را هدف قرار داد، به شدت محکوم می کند.

المقداد همچنین بر حق ایران برای دفاع از خود در مقابل اقدامات وحشیانه رژیم اشغالگر که در مغایرت آشکار با حقوق بین‌الملل، حقوق بشردوستانه بین‌المللی و کنوانسیون وین ناظر بر روابط دیپلماتیک قرار دارد، تاکید کرد و از کشورهای غربی، به ویژه آمریکا، که نادرستی و دروغگویی آنچه را که به نام نظم بین المللی مبتنی بر اصول را تبلیغ می کنند، ثابت شده است، بطور جدی انتقاد کرد.

وزیر امور خارجه سوریه همچنین از همکاری‌های موجود بین دستگاه‌های قضایی دو کشور و لزوم تلاش‌های هماهنگ برای ادامه و تقویت این همکاری‌ها در همه سطوح استقبال و از آن حمایت کرد.

غریب‌آبادی نیز در این دیدار ضمن اشاره به روابط راهبردی دو کشور و شکست اقدامات جبهه استکباری در پیشبرد اهداف خود علیه سوریه، اقدام رژیم صهیونیستی در حمله به اماکن دیپلماتیک جمهوری اسلامی ایران در دمشق را در مغایرت آشکار با اصول حقوق بین الملل و مفاد منشور ملل متحد خواند و ضمن تصریح به اعمال حق دفاع مشروع ایران تحت منشور ملل متحد، از رفتارها و رویکردهای مزورانه برخی کشورهای غربی و رژیم آمریکا در برابر این جنایت به شدت انتقاد کرد.

دبیر ستاد حقوق بشر کشورمان همچنین با اشاره به اینکه سه کشور ایران، سوریه و عراق قربانی تروریسم هستند، برگزاری اولین نشست کمیته سه جانبه قضایی برای مقابله با تروریسم را بااهمیت خواند و ابراز امیدواری کرد تا تروریست هایی که منافع و امنیت سه کشور را هدف قرار داده اند و حامیان آنها با عزم جدی تحت تعقیب و محاکمه قرار گیرند و عدالت در مورد آنها اجرا گردد.

انتهای پیام

انتشارات فرهنگ و هنر

از ترکیب کلماتی منتقی و فرهنگ غنی، جادوی زبانی را بر شما تمرین می‌کنم.
دکمه بازگشت به بالا