بین الملل

تاکید عربستان بر لزوم برقراری آتش‌بس دائمی و لغو محاصره غزه

وزیر خارجه عربستان بر اهمیت تلاش برای برقراری آتش‌بس دائمی در غزه و لغو محاصره آن تاکید کرد و گفت باید از جامعه بین‌الملل به‌ویژه شورای امنیت خواست حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها را به صورت دائمی متوقف کنند.

به گزارش مجله لوکس، «فیصل بن فرحان» وزیر خارجه عربستان امروز (دوشنبه) با حضور در دومین نشست وزارتی گفت‌وگوی استراتژیک میان کشورهای عضو شورای همکاری خلیج فارس و کشورهای آسیانه میانه در «تاشکند» پایتخت ازبکستان، با اشاره به رشد گسترده روابط مشترک این کشورها در سال‌های گذشته، بر اهمیت تداوم تقویت هماهنگی‌ها و رایزنی‌ها میان این کشورها بر اساس ارزش‌ها و منافع مشترک و روابط تاریخی گسترده میان آنها تاکید کرد.

به گزارش سایت «صدی البلد»، بن فرحان با اشاره به اهمیت تقویت منافع کشورهای حوزه خلیج فارس و آسیای میانه در تبدیل مناطق آن به مکان‌هایی امن، باثبات و شکوفا که نوید آینده‌ای بهتر برای همه را می‌دهد، از توافق گسترده این کشورها درباره لزوم برقراری صلح و تقویت راه‌حل‌های مذاکراتی و حمایت از امنیت و ثبات و توسعه گفت.

وزیر خارجه عربستان در ادامه نیز بر اهمیت افزایش تلاش‌ها جهت تضمین حقوق ملت فلسطین که در سطح بین‌المللی به رسمیت شناخته شده و برقراری صلح از راه مذاکرات و بر اساس ابتکارعمل صلح عربی و اصول قوانین بین‌المللی تاکید کرد.

او همچنین تاکید کرد که تلاش‌ها برای برقراری صلح و ثبات در منطقه باید ادامه یافته و برای برقراری آتش‌بسی دائمی و لغو محاصره نوار غزه تلاش شده و به انتقال کمک‌های بشردوستانه و امدادرسانی فوری به غزه کمک شده و از کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها ممانعت شود.

فیصل بن فرحان در پایان نیز بر لزوم درخواست از جامعه بین‌الملل و شورای امنیت برای متوقف کردن دائمی حملات رژیم صهیونیستی علیه فلسطینی‌ها تاکید کرد.

انتهای پیام

نشر بین المللی

نویسنده اخبار بین‌المللی با تمرکز بر رویدادهای صنعتی و تجاری جهانی. با دانش در زمینه بازارهای جهانی و تجارت بین‌الملل، به شما اخبار جذاب و تحلیل‌هایی را درباره رویدادهای صنعتی، شرکت‌ها و تاثیرات آن‌ها بر جوامع ارائه می‌دهم. با استفاده از روش‌های تحلیلی و بازاریابی، به شما دیدی جامع از تحولات صنعتی و تجاری جهانی می‌دهم.
دکمه بازگشت به بالا