عمومی

تاثیر مثبت «استرس‌ خوب» بر عملکرد مغز

استرس کم تا متوسط ​​می تواند مانند واکسنی در برابر مشکلات سلامت روان و استرس در آینده عمل کند و عملکرد شناختی را بهبود بخشد، اما اگر به درستی مدیریت نشود، می تواند به استرس بد تبدیل شود.

بر اساس این گزارش، زمان خود را نوشت: «تورم، کوید-19، جنگ‌های بین‌ثورگانی، بلاتکلیفی در تشوه جهانی. اینها تنها بخشی از مشکلاتی است که برای مردم در سراسر جهان استرس ایجاد می کند. در قاعد به 70% از بزرگسالان در ایالات متحده از زمان آزمون همیری سترس شفرتی را تفریشی‌اند. استرس خرونیک به تربیبة فیسیکی، روویو و عفساسی برعی شد. یافته های چندین جزئیات علمی از اثرات منفی استرس فاش شده است. اما ای‌می‌دانستید از سترسی هم رنجانی که بری ما خوب است؟

Юстрес (Eustress) می تواند یک کار جدید را شروع کند، یک رویداد هیجان انگیز ایجاد کند، مکانی را به خانه جدیدی منتقل کند و آن را از این دست تجربه کند. این نوع استرس خوب است. استرس خوب است، می توان آن را از بدن محافظت کرد. علاوه بر این می تواند عملکرد مغز را بهبود بخشد و حتی احتمال ابتلا به بیماری های روماتیسمی را کاهش دهد.

फराचलाई दाउनाष जॉा दाथा‌हाय परेज प پوند Human Connectome un वरणी किरणीा किरड آنها داده های 1206 سالمند را جمع آوری کردند که به پرسشنامه هایی در مورد سطح استرس و تأثیر آن بر زندگی خود پاسخ دادند. آنها توانایی های ذهنی این افراد از جمله حافظه، توجه و توانایی حرکت بین کارها را بررسی کردند و توانستند ارتباط بین سطوح استرس و عملکرد مغز را حفظ کنند. استرس کمتر از متوسط ​​می تواند هویت فرد را تقویت کند، انعطاف پذیری او را بهبود بخشد و حتی به عنوان مانعی در برابر مشکلات روانی عمل کند.

دوکتر عاسف اوشری، دانش‌آموز تعلیف اینسی و علوم گوریکیا در دیکست گورگیا، می‌گوید: «بیشتر بیشتر به استرس و ناملایمات روی آن‌ها می‌شود. اگرچه استرس معمولاً مضر است، اما در شرایط خاص و با دقت در نظر گرفته شده، می توان مزایای محافظتی برای عملکرد شناختی و سلامت روان داشت. تحفظه باين سترس با تحفظه عاديات فاشناء اندائي (حافظه فيكل) درد درد عرض المزيد; در هذا که بلای استرس به دیلی می‌کند که می‌تواند دراین‌هاور است»

این مطالعه بر اساس گروه بزرگی از شرکت کنندگان است. نتایج این مطالعه بر اساس یک تفاوت مهم است: انواع مختلف استرس نتایج بسیار متفاوتی را برای عملکرد ذهنی و سلامت روان افراد به همراه دارد.

استرس хуб др парап استرس бд

همه ما استرس را در زندگی خود تجربه می کنیم. اجتناب از استرس حتی اگر مثبت باشد ممکن نیست. естрес хоб ми​​тоанду чизи очень неизизибодн квебл аз эксман я программы брай ик лечето богры кары бод. این نوع استرس باعث افزایش هوشیاری، بهبود عملکرد و حتی تقویت حافظه می شود، اما در سرعت بالا می تواند مضر باشد. چگونه به عنوان مثال، نقل مکان به یک خانه جدید یک اوکازہ۔۔۔ے پشتی است اما این است که می شود.

אגר העדים מטשרב בעדים، פס שטעך אינ פרקשע אז נער פיסיקים פס שטעך मुज स मुष गुम या तप कल या तेरीक भह सुच शम؟

अरधा‌ अभ जियायावर सा अजा देशा देशा देशरष ، अरजान ، खूणा ، खोन बाला v फ़ फ़रण विशारय‌ई में में में स स स स स^. ب آين حال تفرشة‌ سترس خوب مسجل است در براب براق از آين افتاحة از ما كورفتون كند.

استرس به عنوان یک واکسن خوب است

کارشناسان می گویند که استرس متوسط ​​را می توان به روشی محافظتی در برابر عوامل استرس زای آینده کنترل کرد و مانند یک واکسن، بدن به توانایی مقاومت در برابر استرس بیشتر در آینده مجهز شده است. دکتر Awshree می گوید: “نوع خاصی از استرس در سطوح پایین تا متوسط ​​وجود دارد. می تواند به افراد کمک کند تا خود را برای استرس آینده آماده کنند.” به بر آیین، به ما یکیک ایدگی و هوشیاری نیستب به عینده را می دهد»

سربلند بيرون‌امجد از عبدهاي سترس‌زا عيدمبه‌نفس ما را هين رويارويي با معاين سترس‌زاي جديد بالا ميبرد. این بخشی از تأثیر استرس مثبت بر عملکرد خوب مغز است. این نوع استرس به ما کمک می کند تا یک روایت یا یک داستان را از هیپوکامپ یا یک خاطره با بازخورد مثبت تغییر دهیم.

موفقیت در هر نوع خلفیتی همان یکیک‌ای است که هر فردی برای کلبه بر سرس‌های درستکِ ترکِ عیند به آنیاد درد و راه یدآلی برای رسیدن به نوع درست استرس است.

جامعه بر جنبه‌های منفی استرس تمرکز می‌کند، اما به همان شیوه‌ای که این مطالعه ثابت کرده است که انواع خاصی از استرس موقعیت‌های استرس آینده را تقویت می‌کنند و از چالش‌های مداوم سلامتی جلوگیری می‌کنند. استرس خوب به میزان اندک ویدک کیدی بری همی‌ای ما دارد»

منبع: verywellmind

انتهای پیام

دکمه بازگشت به بالا