ورزشی

«بی‌طرفی»؛ سیاستی که وزیر ورزش از آن کوتاه نمی‌آید

به گزارش خبرگزاری مجله لوکس؛ کیومرث هاشمی از اولین روزهای حضور در وزارت ورزش و جوانان تاکید داشت افرادی که به عنوان سرپرست برای اداره فدراسیون‌ها انتخاب می‌شوند، باید بی طرفی را در انتخابات رعایت کنند.

او در احکامی که برای سرپرستان صادر می‌کرد، تاکید داشت که به منظور رعایت عدالت، آنها حق حضور در انتخابات را ندارند و در هفت ماه حضورش در رأس وزارت ورزش این قاعده هم رعایت شده است. این تاکید که با استقبال جامعه ورزش هم روبه‌رو و باعث شده انتخابات ١١ فدراسیون با آرامش و به دور از هیاهوی همیشگی برگزار شود، با تصمیم مهدی مبینی برای حضور در انتخابات فدراسیون دوومیدانی دچار چالش شد؛ تصمیمی که با ورود سریع وزیر ورزش سرنوشت متفاوتی نسبت به دیگر فدراسیون‌ها به خود گرفت.

هاشمی تنها دقایقی پس از اعلام نامزدی مبینی برای حضور در انتخابات فدراسیون دوومیدانی برای اینکه سیاست بی طرفی‌ وزارت ورزش را ادامه دهد، «حسین مطیعی» را جایگزین مبینی کرد تا با این ورود نشان دهد در تداوم این سیاست جدی است و تاکید او برای بی‌طرفی در انتخابات فدراسیونها شعار نیست و برای اجرای این سیاست، کارمندان وزارت ورزش هم مستثنی نیستند.

احتمالا این واکنش و عدم مماشات با تصمیم مبینی، درس عبرتی برای دیگر نفراتی باشد که با حکم وزیر ورزش به عنوان سرپرست انتخاب می‌شوند اما برخلاف حکمی که برای آنها صادر می‌شود، سودای رقابت با دیگر نامزدها به سرشان می‌زند.

۲۵۸۲۵۸

تیم خبری ورزشی

با تمرکز بر روند تحول و تغییرات فناوری در ورزش، من به عنوان نویسنده‌ی ورزشی به ارائه‌ی مقالات جذاب و اطلاعاتی درباره‌ی نقش فناوری در بهبود عملکرد ورزشی می‌پردازم. هدفمندی خود را در ارتقای دانش ورزشی و بررسی نوآوری‌های فناورانه در ورزش قرار می‌دهم. همراه با من باشید و به دنیای فناوری در ورزش پیوندید.
دکمه بازگشت به بالا