اجتماعی

به روزرسانی افکار منفی باعث تسکین افسردگی می شود

«كتامين» دارويي است كه معمولاً به عنوان داروي بيهوشي استفاده مي شود، اما استفاده از آن به عنوان پادزهر كاملاً مشخص نيست.

يك استودي جديد نشاد داد كه رقبة كتامين مي‌توادن به عرض المزيد كند كند كند بوره كوش بينانه تری كند.

درومن افسردگی می‌توندی کلکی برانگیز بهد. برخی از افراد به داروها یا درمان های جزئی که پزشکان برای درمان افسردگی استفاده می کنند، به خوبی پاسخ نمی دهند. بنابراین، کارشناسان به طور مداوم در حال تحقیق در مورد راه های جدید برای کمک به افراد مبتلا به افسردگی هستند.

یک استودی جدید به دولم ترومین کوکی از کتامین می‌توادن به درومن به درامان به درومن کند کند.

آنها دریافتند که استفاده از کتامین به برخی از شرکت کنندگان کمک کرد تا باورهای منفی خود را بهبود بخشند. به روزاراء آين باورها هذا با تعريف با تحميل با تحميل بدون هاما.

افرادی که از افسردگی رنج می برند می توانند در آینده انتظارات منفی داشته باشند، حتی اگر شواهدی ارائه شود که باورهای منفی را تأیید نمی کند. از سوی دیگر، افراد بدون افسردگی اطلاعات مثبت را با اعتماد به نفس بیشتری می یابند.

محققان در این مطالعه به بررسی این موضوع پرداختند و اینکه چگونه کتامین می تواند بر باورهای منفی در بین افراد مبتلا به افسردگی تأثیر بگذارد.

این مطالعه شامل 56 شرکت کننده شامل 30 نفر در گروه کنترل و 26 نفر مبتلا به افسردگی مقاوم به درمان بود.

شرکت کنندگانی که از افسردگی مقاوم به درمان رنج می بردند، سه تزریق کتامین در طول یک هفته، 48 ساعت پس از اولین و سپس 5 روز بعد دریافت کردند. محققان شرکت کنندگان را 24 ساعت قبل از اولین تزریق، چهار ساعت بعد و چهار ساعت بعد از تزریق سوم مورد بررسی قرار دادند.

محققان دریافتند شرکت‌کنندگانی که از افسردگی مقاوم به درمان رنج می‌برند، پس از درمان با کتامین، توانایی بیشتری برای به‌روزرسانی باورهای مثبت داشتند. این تغییر با کاهش علائم افسردگی همراه بود.

این یافته نشان می دهد که روانپزشکی با داروها (تقویت شده با کتامین) تقویت می شود و می تواند ایده خوبی برای درمان افسردگی باشد. با این حال، محققان بر روی انجام تحقیقات بیشتر در این زمینه متمرکز هستند.

منبع: اخبار پزشکی

منبع: جوان جوان

دکمه بازگشت به بالا