استان ها

بزرگ‌ترین تجلی خداوند در روز بعثت پیامبر اکرم(ص) شکل گرفت

بزرگ‌ترین تجلی خداوند در روز بعثت پیامبر اکرم(ص) شکل گرفت

نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان تأکید کرد که در روز بعثت پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم بزرگ‌ترین تجلی خداوند شکل گرفت؛ چراکه تجلی خداوند و عظمت پروردگار به حسب لیاقت و قابلیت مخاطب او نمایان می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری علم و فناوری آنا، سومین جشنواره «شعر و داستان نبوی» از سری برنامه‌های سومین جشنواره «امامت و مهدویت» دانشگاه آزاد با حضور امام جمعه زاهدان، مشاور رئیس دانشگاه آزاد اسلامی، شاعران کشوری و استان سیستان و بلوچستان، مدیران و مسئولان واحد زاهدان در تالار رازی این دانشگاه برگزار شد.

نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان در این جشنواره اظهار کرد: مبعث پیامبر عظیم‌الشأن اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم نقطه عطفی در تاریخ خلقت و هدایت جامع بشری بود، البته همه انسان‌ها می‌توانند کامل باشد و به کمال برسند، هدف از خلقت انسان هم رسیدن به کمال و اوج است.

بزرگ‌ترین تجلی خداوند در روز بعثت پیامبر اکرم(ص) شکل گرفت

حجت‌الاسلام مصطفی محامی با اشاره به جایگاه حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم گفت: به تعبیر دعای روز مبعث، روز بعثت پیامبر اسلام صلی‌الله علیه و آله و سلم، روزی است که در آن موقعیت بزرگ‌ترین تجلی خداوند شکل گرفت، تجلی خداوند و عظمت پروردگار به حسب لیاقت و قابلیت مخاطب او نمایان می‌شود و پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم بزرگ‌ترین، قابل‌ترین و لایق‌ترین انسان برای تجلی خداوند است.

وی متذکر شد: همه‌ساله در جشنواره «شعر و داستان نبوی» از جایگاه نبوت پیامبری و سنت و سیره، حکومت‌داری، شأن ایشان در خانواده و عاطفه او به مردم با محور‌های شعر، داستان و پژوهش صحبت می‌شود و پیشنهاد می‌کنیم برای سال‌های آینده از عناوین و موضوعات متنوع برای جشنواره استفاده شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان سیستان و بلوچستان افزود: امید است خداوند توفیق بیش از پیش درس گرفتن از پیامبر اکرم صلی‌الله علیه و آله و سلم را به مسلمین عنایت کند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی استان سیستان و بلوچستان هم گفت: حضرت محمد صلی‌الله علیه و آله و سلم اسوه‌های اخلاقی و انسانی تمامی ادیان است و باید برای ترسیم درست و صحیح این چهره محبوب و بی‌همتا، برنامه‌های فرهنگی و مناسبی توسط آموزش و پرورش و دانشگاه و سایر دستگاه‌های مربوطه طراحی و اجرا شود.

بزرگ‌ترین تجلی خداوند در روز بعثت پیامبر اکرم(ص) شکل گرفت

کامبیز نرماشیری با اشاره آثار ارسال شده به دبیرخانه سومین جشنواره «شعر و داستان نبوی» عنوان کرد: بیش از یک‌هزار و ۱۰۰ اثر در زمینه شعر داستان، داستان و دلنوشته به جشنواره رسید که پس از داوری توسط استادان مجرب، تعداد ۲۷ اثر به‌عنوان آثار برتر و برگزیده انتخاب شد.

پیش از آغاز مراسم حاضرین و مهمانان با شهدای گمنام دانشگاه آزاد اسلامی واحد زاهدان تجدیدمیثاق کردند.

بزرگ‌ترین تجلی خداوند در روز بعثت پیامبر اکرم(ص) شکل گرفت

در سومین جشنواره شعر و داستان نبوی که با همکاری مؤسسه علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی برگزار شد از کتاب شعر «از مزرعه ما» عباس باقری شاعر استانی رونمایی و در پایان مراسم از شاعران، نویسندگان، داوران و مهمانان جلسه با اهدای لوح قدردانی شد.

دکمه بازگشت به بالا