اجتماعی

بررسی آخرین وضعیت تولید و توزیع واکسن کرونا در کمیسیون بهداشت

سخنگوی کمیته بهداشت مجلس شورای اسلامی در جلسه امروز خود از بررسی آخرین وضعیت تولید و توزیع واکسن تاج در کشور خبر داد.

زهرا شیخی در مصاحبه با مجله لوکس ، در ارائه جلسه امروز کمیته بهداشت مجلس گفت: در این جلسه گزارش رئیس کمیته دارو و غذا در مورد آخرین وضعیت تولید و توزیع واکسن کرونا مورد بررسی قرار گرفت. “

وی توضیح داد: “آقای روح الامینی ، رئیس كمیته ، گفت كه وعده های مكرر و تحقق نیافته موجب بی اعتمادی مردم شده و انتظارات را افزایش می دهد ، بنابراین وی با وجود پیشرفت و اقدامات خوبی كه انجام داد ، تلاش تولیدكنندگان داخلی متقاعد شد ،

شیخی افزود: بازدیدها و جلسات سرزده با شرکتهای تولیدی مانند برکت ، رازی ، پاستور ، فخرا ، نور و سیناژن نشان می دهد که شرکت برکت دارای یک برنامه تولید ، تجهیزات خط و برآورد تولید آینده تا پایان سال است. علیرغم تلاش در زمینه تولید واکسن ، این اقدامات برای مردم ناخوشایند است و مردم ناراضی هستند ، بنابراین برای جلوگیری از مشکلات توزیع و تزریق ، ساختار انتشار و جمع آوری اطلاعات در مورد واکنشهای جانبی به زیرساخت ها باید تقویت شود.

وی ادامه داد: سهل انگاری خارجی ها در تهیه واکسن برای مردم ملموس و قابل قبول نیست و ما از طرف مردم به مسئولان مربوطه گوشزد می کنیم که قول های بی اساس و خوش بینانه به مردم ندهند و اعتماد عمومی را بیش از پیش خدشه دار نکنند. ایجاد هماهنگی و هم افزایی بین تولیدکنندگان واکسن و به حداقل رساندن موانع قانونی و ساختاری ، زیرا شرکت های واکسن سازی اکنون در یک جزیره فعالیت می کنند و به عنوان یک احساس رقابت حتی مشکلات را منعکس نمی کند.ناهماهنگی و انسجام پایین گردش کار.

شیخی همچنین گفت: “علاوه بر این موضوع ، کمیته بهداشت از آقای حاجی دلیگانی خواسته است که قانون 234 آیین نامه را در اجرای ناقص” قسمت اول “تبصره 17 (ج) قانون بودجه اعمال کند. حضور مدیران سازمان تأمین اجتماعی ایران و سازمان بیمه سلامت مورد بررسی قرار گرفت.

وی افزود: بر اساس گزارش ها ، بسیاری از نمایندگان مجلس طی یک سال گذشته در زمینه بیمه درمانی و سازمان تأمین اجتماعی عملکرد خوبی داشته اند ؛ اکثریت اعضا معتقدند که باید به آنها فرصت داده شود کار را انجام دهند و مشکلات را برای بقیه افراد حل کنند دولت.

سخنگوی کمیته بهداشت به بررسی س inال در ماده 103 (1) (1) قانون مدیریت خدمات عمومی اشاره کرد و اظهار داشت: کمیته بهداشت به عنوان یک کمیته فرعی این موضوع را از دستور کار خود خارج کرده است.

در پایان وی اظهار داشت: در این جلسه افزایش 32 درصدی مشارکت پزشکان در هشتمین دوره انتخابات نظام پزشکی مطرح شد و از زحمات هیئت نظارت قدردانی و تشکر شد.

پیام تمام شد

دکمه بازگشت به بالا