اقتصادی

بازبینی سازمان ملل در پیش‌بینی رشد اقتصادی جهان

سازمان ملل پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی جهان را به سمت بالا بازبینی کرد.

به گزارش مجله لوکس، کنفرانس تجارت و توسعه سازمان ملل متحد (UNCTAD) پیش‌بینی تولید ناخالص داخلی جهانی خود را از ۲.۵ درصد به ۲.۷ درصد برای سال ۲۰۲۳ و از ۲.۵ درصد به ۲.۶ درصد برای سال ۲۰۲۴ اصلاح کرده است.

در بیانیه مطبوعاتی سازمان ملل آمده است: «ریسک‌هایی که رشد اقتصادی جهانی را در سال ۲۰۲۳ به‌طور قابل ملاحظه‌ای تهدید می‌کردند، به‌طور کامل کاهش نیافتند».

همچنین اعلام کرد: برخی از اقتصادها از جمله اقتصادهای بزرگ مانند چین، هند، اندونزی، روسیه و ایالات متحده از مشکلات مالی که در اوایل سال به وجود آمد فرار کردند.

این سازمان پیش‌بینی خود در سال ۲۰۲۴  را برای ایالات‌متحده از ۱.۹ درصد به ۲ درصد همچنین از ۱.۲ درصد به ۱.۵ درصد برای منطقه یورو و از ۰.۴درصد تا ۰.۵درصد برای بریتانیا، از ۱.۹ درصد به ۲.۶ درصد برای روسیه و از ۴.۸ درصد به ۴.۹ درصد برای چین افزایش داد.

به نقل از بیزنس، از سوی دیگر، پیش‌بینی را برای برخی کشورها از جمله آلمان (۱.۱ درصد به ۰.۹ درصد)، کانادا (۱ درصد به ۰.۸ درصد) و استرالیا (۱.۵ درصد به ۱.۴ درصد) کاهش داد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا