فرهنگ و هنر

ایران جایگاه ویژه‌ای به لحاظ ترانزیت دارد

به روگر به روه استاست اینگا آنا، محمد مخبر اسر امروز (کهارشنبه) در راس یک هیئت عالی رتبه سیاسی-اقتصادی وارد مسکو شد و در بدو ورود به فرودگاه بین المللی ونکوور در مسکو توسط دستیار یکی از وزرای جمهوری اسلامی ایران. فدراسیون روسیه، سفیر و کارکنان نماینده جمهوری اسلامی ایران در روسیسی و در روسیسی و کریب کریب کریں

وی در بدو ورود به مسکو در گفتگو با خبرنگاران گفت: توسعه و ارتقای همکاری ها با کشورهای همسایه بخشی از راهبردهای دولت جدید است و روسیه در بین آنها جایگاه ویژه ای دارد و با سفرهای متقابل روس ها دولت با کشور، زیربنای روابط خوب است.» نگاهی انداخت.

وی با بیان اینکه دریای خزر و کشورهای همسایه آن از اهمیت سیاسی، اقتصادی، امنیتی و زیست محیطی بالایی برخوردار است، اظهار داشت: فارس در جوب، به ترانزیت درد ترنزیت.

وی با اشاره به توافقات اولین نشست مجمع اقتصادی خزریان و همچنین توافقات صورت گرفته بین سران کشورهای حاشیه دریای خزر در ششمین اجلاس، خاطرنشان کرد: برخی از این توافقات اجرایی شده و برخی از آنها نیاز به مورد پیگیری قرار گیرد.

دستیار رئیس جمهور اول در سفری به دعوت نخست وزیر روسیه، علاوه بر سخنرانی در دومین مجمع اقتصادی خزریان، با تعدادی از همکاران و مسئولان شرکت کننده در این نشست دیدار و گفتگو کرد.

وزرای امور اقتصادی و دارایی، نفت و جهاد کشاورزی دستیار اولین رئیس جمهور را در کیشورمان همراهی می کنند.

اولین نشست اقتصادی سواحل کیشور در خزر مرداد ماه سال 1397 با حضور پنج عضو کیشور به نام های ایران، روسیه، ترکمنستان، قزاقستان و آذربایجان در منطقه گردشگری ترکمنستان خزر در شرکت کیشور ترکمینست برگزار شد و لا له کرد کرد.

دکمه بازگشت به بالا