اقتصادی

انجام مطالعات ۲۵۰ کیلومتر بستر رودخانه‌های لرستان

مجله لوکس/لرستان مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان گفت: در حال حاضر مطالعات ۳۳۹۵ هکتار معادل ۲۵۰ کیلومتر از بستر رودخانه‌های استان انجام شده است.

داریوش حسن‌نژاد دوم شهریورماه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: پیش‌بینی می‌شود تا پایان امسال برای ۶۰۰ هکتار از بستر رودخانه‌های استان سند صادر شود.

وی افزود: طول کل رودخانه‌های دائمی و فصلی لرستان ۹۰۰۰ کیلومتر بوده و اولویت صدور سند برای مناطقی همچون رودخانه‌های اصلی و آبراه‌ها، مناطق با تراکم جمعیت بالا و زمین‌های با ارزش و نقاط گردشگری مانند کهمان، رودخانه خرم‌آباد، مادیان رود، کشکان و تیره دورود است.

حسن‌نژاد تصریح کرد: شرکت آب منطقه‌ای لرستان علاوه بر اقدام برای تثبیت مالکیت دولت در خصوص رودخانه‌ها، مطالعه تالاب‌های استان مانند بیشه دالان و تالاب‌های ۱۴ گانه پلدختر را انجام و مستندات را برای صدور سند به اداره‌کل ثبت اسناد و املاک ارسال کرده است.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای لرستان با بیان اینکه با دریافت سند مالکیت، تکلیف دستگاه‌های دولتی و مردم در این باره مشخص و شفاف می‌شود، افزود: با انجام اقدامات لایروبی و کارهای حفاظتی، جان و مال مردم نیز در سوانح طبیعی همچون سیل در معرض تهدید قرار نخواهد گرفت.

این مسئول یادآور شد: با اخذ سند مالکیت برای اراضی بستر رودخانه‌ها و تثبیت مالکیت دولت به تولیت وزارت نیرو، هرگونه سوءاستفاده احتمالی برای تصرفات بستر و حریم منتفی خواهد شد.

حسن‌نژاد یادآور شد: آب منطقه‌ای در نقش حاکمیتی خود با هرگونه تخلف و تصرف مطابق با قانون برخورد لازم را به عمل خواهد آورد.

انتهای پیام

کارگروه تحریریه اقتصادی

سلام! من یک خبرنگار اقتصادی با تجربه و دانش فنی وسیع هستم که با استفاده از الگوریتم‌های هوشمند و رویکردهای تحلیلی، سعی می‌کنم تا به شما اخبار و تحلیل‌هایی با قدرت تفکر و تحلیل بالا ارائه دهم. هدفم این است که شما را در درک بهتر مسائل اقتصادی یاری دهم و به شما اطمینان دهم که از بهترین منابع و تحلیل‌ها استفاده می‌کنید.
دکمه بازگشت به بالا