انتخابات آگاهانه به حل مشکلات کشور کمک می‌کند – خبرگزاری آنلاین | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار آنلاین، عبدالله مرادی شامگاه یکشنبه در همایش توجیهی آموزشی نمایندگان فرماندار حوزه‌های انتخابیه استان همدان با اشاره به اینکه ۲۶ روز دیگر تا برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری فرصت باقی است، افزود: باید برای آن روز مهم آماده شد.

وی ادامه داد: جمهوریت و اسلامیت ما به هم پیوند خورده و به نام نظام مقدس جمهوری اسلامی شکل گرفته است، جمهوریت و اسلامیت ما با انتخابات و رأی مردم گره خورده است چرا که با مفهوم تعیین حق سرنوشت مواجه هستیم.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور تصریح کرد: انتخابات یادگار دهه فجر و دفاع مقدس است و همه ما برای ساختن آینده حق داریم و باید این حق خود را با رأی محقق کنیم.

وی با اشاره به اینکه امروز مهمترین نقطه تمرکز دشمن همین مساله تعیین سرنوشت است ادامه داد: دشمنان سعی می‌کنند ملت ایران را از این حق خود در تعیین سرنوشت محروم کنند.

مرادی با بیان اینکه تمام تدابیر لازم برای تحقق چهار راهبرد مورد نظر مقام معظم رهبری در انتخابات اتخاذ شده است ادامه داد: هرگز و در هیچ شرایطی برگزاری انتخابات را به تعویق نینداخته‌ایم، شکر خدا جمهوری اسلامی همواره در این حوزه سربلند بوده چراکه برگزارکننده آن خود مردم هستند.

وی با تاکید بر اینکه مجریان واقعی انتخابات خود مردم هستند خاطرنشان کرد: همه عوامل به عنوان معتمدان مردمی انتخاب می‌شوند و در روز اخذ رأی همه متصدیان صندوق آرا نیز از مردم هستند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه همه عوامل به اعتبار مردم بودن انتخاب می‌شوند گفت: همواره اساس انتخابات در تاریخ جمهوری اسلامی ایران درخشان بوده است.

وی با اشاره به اینکه توان اقناع افکار عمومی در پاسخ به موضوعات می‌تواند راهگشا باشد اظهار کرد: ویژگی مشخص دولت که تجلی آن را در رفتار و نگاه رئیس جمهور می‌بینیم تقوای سیاسی است به طوری که تمرکز دولت کار و خدمت به مردم است بی‌توجه به رقابت‌های جناحی و یا جنگ‌های رسانه‌ای.

مرادی اظهار کرد: دولت درگیر مسائل حاشیه‌ای نمی‌شود، آرامش سیاسی یکی از محصولات نگاه دولت است و دولت باور به میدان باز سیاسی برای همه علایق دارد.

وی تصریح کرد: شاخصه سوم تمرکز دولت بر رفع ناترازی‌ها در زیرساخت‌های مختلف است، چرا که این دولت در حالی روی کار آمد که ما ۲۰ سال رشد اقتصادی صفر داشتیم.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور با بیان اینکه اراده جدی برای کار وجود دارد ادامه داد: رشد اقتصادی پس از ۱۰ سال مثبت می‌شود و به سه درصد و ۶ درصد می‌رصد هرچند با زدودن تأثیرات رشد اقتصادی صفر فاصله داریم.

وی با بیان اینکه در این دولت ۷ هزار و ۵۰۰ واحد تولیدی راکد به چرخه تولید بازگشته است خاطرنشان کرد: پروژه‌های ناتمام متعددی در این دولت به اتمام رسیده است.

مرادی با بیان اینکه برای دولت مهم بهره‌مندی مردم از پروژه‌هاست و مهم نیست به نام چه کسی تمام می‌شود گفت: دولت به دنبال اجرای مر قانون است، هیچ سوگیری سیاسی در دولت وجود ندارد و متعهد به رأی مردم هستیم و خواهان همان رأیی است که مردم در صندوق رأی می‌اندازند.

وی با اشاره به اینکه همه ما علاقمندی‌ها و گرایش‌های مختلف داریم اما همه این موارد را باید پشت در بگذاریم و متعهد به حفظ حق‌الناس هستیم گفت: نمایندگان فرماندار محور اصلی فعالیت شعبه هستند و بررسی تمام مسائل مربوط به محل شعبه بر عهده نماینده فرماندار هستند.

مدیرکل دفتر امور سیاسی وزارت کشور با اشاره به اینکه بر امنیت و سلامت درون و بیرون شعبه را باید مراقبت کرد تصریح کرد: تعامل کامل با فرمانداری و بخشداری نیز در چارچوب مقررات وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه تأثیر این انتخابات تنها به مسائل داخلی معطوف نمی‌شود بلکه در عرصه منطقه‌ای و بین‌المللی مؤثر است گفت: انتخابات خوب و پرشور و آگاهانه کمک خواهد کرد مشکلات و چالش‌های کشور با یک مجلس قوی حل شود.

مرادی با بیان اینکه مجلس قوانینی به تصویب رسانده که کشور را از بسیاری مشکلات عبور داده است افزود: مجلس در حل مساله و پاسخ به مطالبات مردم بسیار مؤثر است.

وی در پایان با بیان اینکه در همدان انتخابات الکترونیک در حوزه ملایر به صورت پایلوت برگزار می‌شود خواستار توجه به این مهم شد.

دکمه بازگشت به بالا